EDUARDO I DALJE TRPA: / Trebalo mu je samo devet minuta da zabije i pokrene veliki preokret

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva (34) imao je jednu od ključnih uloga u pobjedi svog Atletico Paranaensea u posljednjem kolu grupne faze Cope Libertadores.

18.5.2017.
14:37
Screenshot

Atletico je u šestom kolu skupine 4 kao gost svladao čileansku Universidad Catolicu s 3-2 i osigurao plasman u osminu finala južnoameričke verzije Lige prvaka. Gubio je klub iz Curitibe sve do 76. minute kada je Eduardo zabio glavom s desetak metara i izjednačio na 1-1. Hrvatski Brazilac je u igru ušao samo devet minuta prije toga, a njegov prvi pogodak u dresu Atletica u ovom natjecanju pokrenuo je preokret koji je odveo momčad u nokaut-fazu.

Preskočio bivši klub

Šest minuta kasnije je Douglas Coutinho zabio za vodstvo Atletica, da bi u 85. za domaćina izjednačio Ricardo Noir. Pobjedu gostima osigurao je samo dvije minute kasnije Carlos Alberto.

Atletico je zahvaljujući ovoj pobjedi preskočio na ljestvici bivši Eduardov klub Flamengo i zajedno s argentinskim San Lorenzom prošao u osminu finala.