Drama na Old Traffordu: Ajax umalo šokirao United!

23.2.2012.
23:06

Za Manchester United je sve počelo odlično. Igrači Sir Alexa Fergusona razveselili su domaće navijače već u šestoj minuti kada je Javier Hernandez zabio nakon lijepog proigravanja Dimitra Berbatova. Ali, nakon postignutog gola uslijedilo je opuštanje Crvenih vragova, što su Kopljanici kaznili. U 37. minuti Aras Özbiliz je zabio udarcem s ruba kaznenog prostora, a tri minute prije kraja pirovu je pobjedu amsterdamskom klubu donio Toby Alderweireld glavom.

szólj hozzá: M1-0A

Do kraja Ajax nije uspio doći u ozbiljniju priliku za pobjedu 3:1 koja bi ga odvela u osminu finala.

szólj hozzá: M1-1A

Beşiktaş je izbacio prošlogodišnjeg finalista Bragu s ukupnih 2:1 iako je u uzvratu kod kuće poražen s 1:0. Bragi je pobjedu donio Lima golom iz 25. minute, ali portugalski sastav nije uspio zabiti još barem jedan pogodak koji bi mu donio produžetke.

Madridski Atletico obranio je 3:1 prednost iz Rima protiv Lazija i slavio je u uzvratu na Vicente Calderonu 1:0 golom Diega Godina glavom iz 48. minute.

szólj hozzá: B0-1B

Lisabonski Sporting s ukupnih je 2:0 prošao Legiju našeg Ivice Vrdoljaka. U uzvratu je minimalnu 1:0 pobjedu Sportingu donio Matias Fernandez u 84. minuti, a Vrdoljak je odigrao svih 90 minuta, zasluživši u 85. minuti žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Najuvjerljiviju ukupnu pobjedu ostvario je Metalist iz Harkiva koji je s 8:1 pregazio Red Bull iz Salzburga.

Athletic - Lokomovit 1:0 (1:2) Club Brugge - Hannover 0:1 (1:2) PAOK - Udinese 0:3 (0:0) PSV - Trabzonsport 4:1 (2:1) Standard - Wisla 0:0 (1:1) Twente - Steaua 1:0 (1:0) Valencia - Stoke 1:0 (1:0) Manchester City - Porto 4:0 (2:1) Anderlecht - Alkmaar 0:1 (0:1) Atletico - Lazio 1:0 (3:1) Besiktas - Braga 0:1 (2:0) Manchester United - Ajax 1:2 Metalist - Salzburg 4:1 (4:0) Olympiakos - Kazan 1:0 (1:0) Sporting - Legia 1:0 (2:2) Schalke - Plzen 3:1 (1:1) Metalist - Olympiakos Sporting - Manchester City Twente - Schalke Standard - Hannover Valencia - PSV Alkmaar - Udinese Atletico - Besiktas Manchester United - Athletic