DINAMO, VIDIŠ LI OVO?! / Lyon doživio blamažu kod novog prvoligaša

Protivnik Dinama u skupini H ovogodišnje Lige prvaka Lyon doživio je težak poraz na gostovanju kod novog francuskog prvoligaša Dijona.

27.8.2016.
20:46
AFP, PHILIPPE DESMAZES

U 4. kolu Le Championnata Lyon je u subotu poražen rezultatom 4-2. Poraz je Lyonu došao nakon dvije uvodne pobjede u prvenstvu, ali ih je dobro šokirao. Dobra je to vijest za Dinamo kojem je ovo poruka da se protiv Lyona itekako može igrati.

SEVILLA SE OZBILJNO POJAČALA ZA DINAMO: Zvijezda PSG-a prešla u redove aktualnog prvaka EL

Gosti su poveli u 20. minuti preko Tolissa, ali četiri minute kasnije Sammaritano je iz penala izjednačio. Lacazette je u 37. minuti vratio Lyon u prednost, ali domaćin se nije predavao nego je dao - gas! Taveras je pred kraj prvog dijela zabio za 2-2.

'Blitzkrieg' Dijona

Mreže su mirovale do sredine drugog poluvremena, a tada je nastupio "blitzkrieg" Dijona o kojem priča čitava Francuska. U 73. minuti Bahamboula je zabio za vodstvo 3:2, dok je spektakularnim pogotkom Lees Melou u 88. minuti zapečatio sudbinu Lyona.

Francuski predstavnik u Ligi prvaka ima još dva tjedna da se vrati u formu, jer mu u goste 14. rujna stiže upravo Dinamo.