Dinamo s lakoćom prošetao do duple krune!

Dinamo je pod vodstvom novog trenera Marija Tota u potpunosti deklasirao goste iz Varaždina. Konačnih 5:1 Modrima u potpunosti već sad daje za pravo da se mogu smatrati novim osvajačima svog 11.

12.5.2011.
0:43

Deset minuta nakon što je hrvatski branitelj Tihomir Purda izveo početni udarac na maksimirskom travnjaku Dinamo je poveo. Ibanez je izveo slobodan udarac nakon kojeg je pogodio gredu.

U nastavku akcije, paničnom intervencijom Varaždinci su nakon nekoliko povuci-potegni poteza konačno izbili loptu. Ona potom dolazi do Sammira koji mlakim udarcem kroz ruke, danas očajnog vratara Krkleca, pogađa za vodstvo.

Zagrepčani su bili bolji, ali ne baš i učinkoviti, premalo igrača sudjelovalo je u završnici da bi pomoglo raspoloženima, Beqiraju i Rukavini.Varaždin nije bio opasan, no onda je ipak izjednačio.

Šafarić je u 35. minuti izveo slobodan udarac, a lopta je u šumi igrača pogodila u rame Dina Škvorca i odsjela u Kelavinoj mreži. Kada su svi mislili da će se s izjednačenim rezultatom otići na odmor, Dinamo je poveo.

Ubačaj Moralesa iz kornera u gol je glavom smjestio Tonel. Igrači Marija Tota u nastavku su bili mnogo razigraniji, aktivniji i pucački raspoložen, očito su Modri bili u potrazi za boljim rezultatom od 2:1 koji bi za uzvrat bio vrlo nezgodan.

No, domaćinima se u Maksimiru pljeskalo kako već dugo nije, i za požrtvovnost i za nekoliko odličnih dalekometnih udaraca (Ibanez, Morales).

Čini se da su u nastavku otpustili ručnu kočnicu, igrali mnogo lakše, a time i bolje. Pa su dva pogotka Beqiraja (72' i 78') i jedan Badelja (80') u završnici utakmice ipak odnijela nade Varaždina da će do Rabuzinova sunca.

Marijo Tot tako je na najbolji mogući način odradio svoj debi na klupi Modrih, a njegov dosadašnji šef, Vahid Halilhodžić, koji je vjerojatno bio udobno smješten u kućnoj fotelji, u potpunosti je mogao uživati u golijadi svoje momčadi.