PREGLED DANA / Danska slavila i zauzela prvo mjesto: Susjedi izborili jako važnu pobjedu s igračem manje

Nogometna reprezentacija Danske slavila je s 1-0 protiv Finske na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju u utakmici 6. kola u skupini H kvalifikacija za EURO 2024.

10.9.2023.
21:32
profimedia.hr

Pobjedu Dancima i skok na prvo mjesto u skupini donio je Pierre-Emile Hojbjerg pogotkom u 86. minuti.

TRI REMIJA ZA KRAJ DANA /

Makedonci uzeli bod Talijanima, Kosovo se spasilo na samom kraju

Danska je s 13 bodova iz šest nastupa za jedan bod prestigla do danas vodeću Finsku i reprezentaciju Kazahstana koja je u nedjelju u Astani s 1-0 svladala Sjevernu Irsku pogotkom Samorodova u 27. minuti.

U skupini E Moldavija je slavila s 1-0 na Farskim Otocima, a pogodak za tri boda postigao je Vadim Rata u 53. minuti. Moldavija je s osam bodova na drugom mjestu, iza Češke koja također ima osam bodova, ali i utakmicu manje.

S dva pogotka u sučevom dodatku, na kraju prvog poluvremena i na kraju utakmice, Crna Gora je u Podgorici svladala Bugarsku s 2-1, koju vodi Mladen Krstajić. Stefan Savić (45+1) je doveo Crnogorce u vodstvo. U 59. minuti domaća reprezentacija je ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Vujačića, a Despodov je propustio iz dosuđenog kaznenog udarca izjednačiti. To je u 79. minuti učinio Preslav Borukov. No, u sedmoj minuti sučevog dodatka Stevan Jovetić je donio vrijednu pobjedu Crnogorcima koji su s osam bodova iz pet nastupa privremeno došli na drugo mjesto iza vodeće Mađarske, koja ima 10 bodova iz četiri utakmice.