BRAVO VATRENI, HRVATSKA IDE U DODATNE KVALIFIKACIJE ZA SP: / Fenomenalni Andrej Kramarić nas je odveo do velike pobjede u Kijevu!

Hrvatska nogometna reprezentacija je 2-0 pobjedom protiv Ukrajine u Kijevu u susretu posljednjeg, 10.

9.10.2017.
19:45
Igor Kralj/PIXSELL

OVAKO IZGLEDA NOGOMETNI DVOBOJ U KIJEVU: Ukrajina i Hrvatska ne štede se u borbi za Svjetsko prvenstvo

UKRAJINA - HRVATSKA 0-2

UKRAJINA: Pjatov - Karavajev, Hačeridi, Rakicki, Matvijenko - Rotan, Stepanenko - Jarmolenko, Marlos, Konopljanka - Garmaš

HRVATSKA: Subašić - Vida, Mitrović, Lovren, Vrsaljko - Badelj, Rakitić - Kramarić, Modrić, Perišić - Mandžukić

STRIJELCI: 0-1 Kramarić (62), 0-2 Kramarić (70)

Junak Vatrenih u Kijevu bio je Andrej Kramarić koji je postigao oba pogotka, u 62. i 70. minuti. Prvi gol Kramarić je postigao odličnim udarcem glavom s desetak metara nakon preciznog centaršuta Luke Modrića, dok je drugi zabio nakon što je lijepo utrčao na drugu vratnicu i gurnuo loptu u mrežu na dodavanje Ivana Rakitića.

Hrvatska je dodatne kvalifikacije izborila zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu, dok su Ukrajinci dominirali u prvom dijelu kada su promašili nekoliko dobrih prilika. Presudila je kvaliteta naših igrača koji su prebrodili veliku nervozu iz prvog dijela, kao i golgeterska spretnost Kramarića, čiji su golovi produžili nadu da će Hrvatska ipak otići u Rusiju.

Ukrajinski pritisak u prvom dijelu

Novi izbornik Zlatko Dalić odlučio je izostaviti iz prve postave Josipa Pivarića, a na lijevi bok je stavio desnog braniča Šimu Vrsaljka, dok se na poziciju stopera vratio Dejan Lovren.

Već u 48. sekundi u šansi je bio Mandžukić čiji je udarac glavom na putu prema mreži pogodio rame Rakickog i lopta je otišla u korner. U 11. minuti Ukrajinci su došli do prve šanse, udarac Marlosa koji je išao u mrežu blokirao je u zadnji trenutak Lovren. U 17. minuti Vida s 20-ak metara šalje loptu iznad grede, a šest minuta kasnije Subašić skoro propušta u mrežu udarac Rakickog. U 28. minuti novi udarac Ukrajinaca iz daljine, šut Stepanenka odlazi centimetar od lijeve vratnice, kao i udarac Konopljanke glavom tri minute kasnije u periodu igre kada je Ukrajina bila mnogo bolja momčad. Vatreni su tek potkraj prvog dijela uspjeli preseliti igru na polovicu domaćina, ali s puno problema u organizaciji igre i bez opasnosti za ukrajinski gol.

Asistencije Modrića i Rakitića

Hrvatska je drugo poluvrijeme počela ofenzivnije i to je urodilo plodom u 62. minuti kada je ubačaj Modrića s desne strane Kramarić glavom sproveo u donji lijevi kut nemoćnog Pjatova. Šokirani Ukrajinci nisu mogli odgovoriti na vodstvo Hrvatske, a u 70. minuti Kramarić postiže i drugi gol na utakmici. Vrsaljko je s centra uposlio samog Rakitića koji je iz prve poslao loptu u peterac, a tamo je najspretniji bio napadač Hoffenheima za vodstvo od 2-0.

Hrvatska je s 20 osvojenih bodova zauzela drugo mjesto u skupini, dva više osvojio je Island koji je tako izborio izravni plasman u Rusiju. Island je u Reykjaviku pobijedio Kosovo s 2-0 (1-0) i tako će prvi put igrati na SP-u. Spomenimo i da su Finska i Turska odigrale neodlučeno 2-2.

Hrvatska će suparnika u dodatnim kvalifikacijama saznati 17. listopada.

UŽIVO:

90+4' - ZAVRŠILA JE UTAKMICA, HRVATSKA JE POBIJEDILA S 2-0 I IDE U DODATNE KVALIFIKACIJE.

90' - I posljednja izmjena Hrvatske: Marko Rog je ušao umjesto Mandžukića.

88' - Dalić radi drugu izmjenu: izlazi dvostruki strijelac Kramarić, a u igri je Mario Pašalić.

87' - Rakicki je opalio iz velike daljine, ali bilo je to neprecizno.

85' - Vrsaljko ipak izlazi iz igre, a na travnjaku je Pivarić.

82' - Vrsaljko se ozlijedio, ali odlučio je nastaviti s igrom iako je Dalić već pripremio Pivarića za ulazak.

78' - I posljednja zamjena kod Ukrajinaca: Besedin je ušao u igru umjesto Marlosa.

74' - Island vodi protiv Kosova s 2-0 i sigurno ide prema prvom mjestu u skupini, dok Hrvatsku čekaju dodatne kvalifikacije ako ostane ovako.

73' - Jarmolenko je uspio pucati iskosa, ali slabo, tako da je Subašić s lakoćom uhvatio loptu.

70' - Vrsaljko je gurnuo loptu Rakitiću, on isprva ubacio s desne strane na drugu stativu, a tamo je opet bio Kramarić i mirno ugurao loptu u mrežu.

70' - GOOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 2-0.

69' - I druga izmjena kod domaćih: Rotan je izašao, a na terenu je Sidorčuk.

66' - Ševčenko radi prvu zamjenu: izašao je Garmaš, a u igri je Kovaljenko.

62' - Modrić je nabacio s desne strane, a Kramarić nadskočio sve i glavom pospremio loptu u mrežu Andrija Pjatova.

62' - GOOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 1-0.

61' - Irska je povela na gostovanju kod Walesa, što također ne ide na ruku Hrvatskoj jer je i dalje najslabija drugoplasirana reprezentacija u ovom trenutku.

60' - Stepanenko je dobio žuti karton zbog prekršaja na Badelju.

58' - Jarmolenko je ubacio u sredinu s desne strane, ali ravno u ruke Subašića.

57' - Kramarić se dokopao lopte i ušao u šesnaesterac, ali nije mogao protiv dvojice Ukrajinaca.

54' - Perišić je oštro ubacio u sredinu, ali Rakicki je u posljednji trenutak izbacio loptu u korner ispred Mandžukića.

54' - Gotovo ništa zanimljivo se nije dogodilo dosad u nastavku. Obje su reprezentacije prilično oprezne premda imaju sve manje vremena.

50' - Hrvatska u početnih pet minuta nastavka drži loptu u nogama, ali zasad bez ikakve opasnosti po ukrajinski gol.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 0-0.

43' - U međuvremenu je Island poveo protiv Kosova, strijelac je bio Sigurdsson. Ostane li tako, Hrvatska nikako ne može do prvog mjesta u skupini.

43' - Malo je Hrvatska došla do zraka i napravila pritisak pred domaćim golom, ali zasad bez konkretnog učinka.

40' - Modrić je nabacio iz slobodnog udarca, a Ukrajinci su uspjeli izbaciti loptu u korner.

35' - Novi dalekometni pokušaj Ukrajinaca, pucao je Stepanenko, a Subašić je ovaj put bio siguran.

34' - Ukrajina sada dominira, igra se uglavnom na hrvatskoj polovici. Neugodno razdoblje za Vatrene.

32' - I još jedna prilika za domaće! Jarmolenko je nabacio s desnog krila, a Konopljanka u padu pucao glavom i poslao loptu malo pored gola.

30' - Nova dobra prilika za Ukrajinu. Stepanenko je potegnuo s više od 20 metara, a lopta je prošla nekoliko centimetara od vratnice.

24' - Puno sreće za Hrvatsku! Rakicki je opalio s 25 metara, a neoprezni Subašić je ispustio loptu koja je otišla u korner.

20' - Marlos je nabacio s desne strane, ali Konopljanka je bio praktički u mrtvom kutu i nije uspio kvalitetno pucati.

17' - Potegnuo je Vida iskosa s dvadesetak metara, lopta je otišla koji centimetar preko grede.

11' - Prva prilika za Ukrajinu. Lopta je došla do Marlosa koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov je udarac uspio blokirati Lovren.

10' - Perišić je pucao iz teške pozicije, otišla je lopta daleko od gola.

8' - Vrsaljko je izgubio loptu, Ukrajinci su povukli kontru, ali u završnici su se ipak spetljali i nije bilo opasnosti za Subašića.

5' - Mitrović je poslao dugu loptu prema Mandžukiću, ali ostao je naš napadač korak prekratak.

2' - Zagužvalo se i nakon kornera pred ukrajinskim vratima, ali uspjeli su domaći otkloniti opasnost.

1' - Odmah velika prilika za Hrvatsku. Perišić je nabacio s lijevog krila, Mandžukić je bio u skoku s jednim domaćim igračem, a lopta je otišla koji centimetar preko gola.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Na Olimpijskom stadionu sviraju himne. Utakmica počinje za koju minutu. Sretno, Vatreni!

0' - Petnaest je minuta do početka utakmice koja će dati odgovor je li Hrvatska ostala bez plasmana na SP ili je sačuvala nadu. Dakako, mogu se Vatreni i danas plasirati na SP, ali za to bi morali dočekati da Kosovo napravi senzaciju na Islandu i da oni sami pobijede u Kijevu.

0' - "Na muci se poznaju junaci", poruka je koju je HNS poslao reprezentativcima uoči utakmice.

0' - Novu ulogu ima i kapetan Modrić. Njega je Dalić postavio odmah iza napadača, a u samoj sredini su Rakitić i Badelj.

0' - Sat vremena prije utakmice stigli su i sastavi. Novi hrvatski izbornik Zlatko Dalić preselio je Pivarića na klupu, a Vrsaljka na lijevi bok. Ulogu desnog beka namijenio je Vidi, a stoperi su Mitrović i Lovren.