ČUDESNI HAALAND ODVEO BORUSSIJU U ČETVRTFINALE NJEMAČKOG KUPA: / Norveški wunderkind u produžecima presudio drugoligašu

Borussia je puno teže nego Werder izborila prolazak u sljedeće kolo

2.2.2021.
23:53

Werder Bremen i Borussia Dortmund plasirali su se u utorak u četvrtfinale njemačkog kupa nakon što su eliminirali drugoligaše Greuther Fürth, odnosno Paderborn.

NOVO IZNENAĐNJE U NJEMAČKOM KUPU, ISPAO JOŠ JEDAN VELIKAN: /

Nakon produžetaka ih izbacio četvrtoligaš

Werder je kod kuće sa 2-0 pobijedio drugoligaša Greuther Fürth zahvaljujući pogocima Möhwalda u 12. minuti i Agua u 73. minuti.

Čudesan povratak

Borussia Dortmund je puno teže ostvarila plasman u četvrtfinale kupa. Sa 3-2 je kod kuće eliminirala još jedan klub iz druge lige Paderborn. Iako je već nakon 16 minuta vodila sa 2-0 pogocima Emre Cana (6') i Jadona Sancha, Paderborn je u 79. minuti nakon gola Juliana Justvana smanjio na 2-1, a onda u sedmoj minuti sudačke nadoknade izjednačio na 2-2, a strijelac je s bijele točke bio Owusu .

Nakon toga uslijedili su produžeci, a prednost Borussiji je u 95. minuti donio Haaland.

Slavlje nogometaša Borussije

U ranije odigranim utakmicama njemačkog kupa senzaciju je priredio četvrtoligaš RW Essena koji je sa 2-1 nadigrao Bayer Leverkusen, dok je Holstein Kiel, koji je prije tri tjedna izbacio iz Kupa minhenski Bayern nakon izvođenja jedanaesteraca sa 8-7 eliminirao Dormstadt 98.