VIOLE NA POGON HRVATA

ČUDESNA PREDSTAVA NIKOLE KALINIĆA: Vatreni je imao svoj privatni show u ludoj utakmici prepunoj golova

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić je u 9. kolu Serie A pružio čudesnu predstavu za svoju Fiorentinu koja je na gostovanju kod Cagliarija došla do tri boda pobjedom 5-3.

Nastavio se tjedan iz snova za Nikolu Kalinića! Nakon što je dva gola zabio i Liberecu u četvrtak u Europskoj ligi i to za samo 15 minuta (od 8. do 23. minute), Kalinić je nastavio trpati protivničke mreže. Protiv Cagliarija prvi pogodak zabio je u 20. minuti za 1-1 i to na ubačaj  Tella. Ranije je Di Gennaro u drugoj minuti doveo domaće u vodstvo koje nije dugo trajalo.

PETNAEST MINUTA ZA VJEČNOST! Nikola Kalinić dobio veliko priznanje od Uefe: Hrvat oduševljava u Europi

Nije samo zabio, nego i asistirao

Kalinić je sudjelovao i u akciji za drugi gol Fiorentine na način da je asistirao Bernardeschiju koji je s druge vratnice lako zabio u 26. minuti za 1-2 Fiorentine, a isti igrač je zabio i treći gol za goste samo šest minuta poslije. Bernardeschi je u 40. minuti upisao svoju prvu asistenciju na utakmici, a Kalinić zabio svoj drugi gol fantastičnim udarcem sa 16 metara. To se dogodilo u 40. minuti dvoboja.

Cagliari samo uspio smanjiti na 5-3

Peti gol na utakmici djelo je, a koga drugog nego Kalinića, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Tella u 53. minuti. Tello je u ovom srazu sjajno razigravao momčad. Ovo je bio Vatrenom četvrti gol u prvenstvu ove sezone, ukupno sedmi za Viole u svim natjecanjima (tri pogotka zabio je u Europskoj ligi). Cagliari je u 62. minuti smanjio na 5-2 preko Capuanoa, a posljednji pogodak na susretu bilo je djelo Borielloa u 77. minuti utakmice.

Milan Badelj i Hrvoje Milić ostali su na klupi momčadi iz Firence.

Poraz Intera

Inter je izgubio s 1-2 na gostovanju kod Atalante pogotkom iz penala dvije minute prije kraja, te je pao na sramotno 14. mjesto. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za milansku momčad, a Marcelo Brozović je zamijenjen u 62. minuti nakon što je asistirao za gol Ederu. Napoli je slavio kod “fenjeraša” Crotonea s 2-1 s 90-minutnim učinkom Ivana Strinića, dok je Marko Rog ponovno bio na klupi.

Stipe Perica i Andrija Balić su odgledali s klupe Udinesea pobjedu svoje momčadi nad Pescarom (3-1), dok su Torino i Lazio odigrali 2-2.

Na ljestvici vodi Juventus (21) ispred Milana (19), Napolija (17) i Rome (16) koja večeras dočekuje Palermo.

Atalanta Bergamo – Inter 2-1
Crotone – Napoli 1-2
Torino – Lazio 2-2
Cagliari – Fiorentina 3-5
Empoli – Verona 0-0
Udinese – Pescara 1-3