CRISTIANO RONALDO POSTAO JE NAJBOLJI STRIJELAC U POVIJESTI NOGOMETA: / Gol protiv Napolija bio je za vječnost

Na trećem je mjestu Lionel Messi koji je zabio 742 gola, a slijedi ga Romario s 734 te Gerd Muller s 720 golova

20.1.2021.
23:31

Nogometaši Juventusa pobjednici su talijanskog Superkupa, oni su u srijedu u Reggio Emiliji svladali Napoli sa 2:0.

Prvi pogodak za Juventus postigao je Cristiano Ronaldo u 64. minuti, a nakon što Insigne u 80. minuti nije iskoristio kazneni udarac za poravnanje, konačnih 2-0 postavio je Morata u petoj minuti sudačke nadoknade.

Usamljen na vrhu

Za Juventus je ovo deveti naslov pobjednika u ovom natjecanju, a Cristiano Ronaldo srušio je jedan od najvažnijih rekorda u nogometu i sportu uopće.

Portugalac je ovom golom Napoliju postao najbolji strijelac u povijesti nogometa. Prestigao je slavnog Čeha Josefa Bičana, s kojim je do ove utakmice bio izjednačen.

Bičan je u svojoj karijeri postigao 759 golova, a Ronaldo na svom kontu sad ima 760, što ga je gurnulo na vrh vječne ljestvice. Na trećem je mjestu Lionel Messi koji je zabio 742 gola, a slijedi ga Romario s 734 te Gerd Muller s 720 golova.