OZLIJEĐENI KOVAČIĆ NIJE MOGAO IGRATI / Chelsea torpedirao najbogatiji klub na svijetu s tri gola. Liverpool doživio šok protiv hit-momčadi Premiershipa

Nakon ovakvih subotnjih ishoda Chelsea je vodeći sa 25 bodova, drugi Liverpool ima 22

30.10.2021.
19:16

Nogometaši Chelseaja 3-0 (0-0) gostujućom su pobjedom protiv Newcastle Uniteda u 10. kolu engleskog prvenstva povećali svoju prednost na vrhu ljestvice.

Iako je igrao bez ozlijeđenih Kovačića, Lukakua i Wernera, europski je prvak uspio u drugom poluvremenu slomiti otpor davljenika, a junak utakmice postao je desni branič Reece James koji je postigao prva dva gola u 65., odnosno 77. minuti. James je u oba navrata bio precizan udarcima sa 15-ak metara iskosa. Konačni rezultat s bijele je točke postavio Jorginho (81-11m).

VATRENI BRILJIRAO /

Chelsea napunio do vrha mrežu Norwicha, Mateo Kovačić odigrao utakmicu za pamćenje

Liverpool odigrao remi

Chelsea se okoristio i neočekivanim kiksovima prvih pratitelja, Liverpool je na svom Anfieldu odigrao 2-2 (2-1) s Brighton and Hove Albionom iako je vodio sa 2-0, dok je Manchester City na svom terenu izgubio sa 0-2 (0-1) od Crystal Palacea.

Liverpool je stigao do prednosti protiv Brightona golovima Hendersona (4) i Manea (24) nakon lijepih akcija, no Mwapu (41) je pred kraj prvog poluvremena iznenadio Allisona lobavši ga, da bi sredinom nastavka Trossard (65) pogodio za konačnih 2-2.

Nakon ovakvih subotnjih ishoda Chelsea je vodeći sa 25 bodova, drugi Liverpool ima 22, a treći City 20. Brighton je šesti sa 16 bodova, Crystal Palace je 13. sa 12 bodova, dok je Newcastle 19. s četiri boda.