NAJJAČI JE / Jedna od najvećih legendi Reala prokomentirala Lukin nesvakidašnji potez: 'Čini se da je gledao njegove snimke'

Kapetan je i nakon reprezentativne stanke nastavio brilirati u dresu Reala

21.11.2021.
22:54

U susretu 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Grenadu s 4-1 preuzevši barem privremeno vrh ljestvice Primere. Kraljevski klub je poveo u 19. minuti golom Marca Asensija, a šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Nacho Fernandez.

LUKA JE KRALJ MADRIDA /

Modrić je genije, pogledajte kako je majstorski asistirao i zapalio društvene mreže: 'Podignite mu spomenik'

Nadu domaćinu vratio je Luis Suarez u 34. minuti, no u 56. minuti je Vinicius Junior na asistenciju Luke Modrića doveo goste u prednost od 3-1. Hrvatski kapetan je mogao i sam pucati iz odlične situacije, ali je nesebično dodao do Juniora koji je zabio u praznu mrežu.

Poput Gutija

Upravo je zbog toga mnoge podsjetio na legendu Reala, José Maríju Gutiérreza Hernándeza, poznatijeg kao Guti. Naime, on je prije 11 godina imao sličan potez. Tijekom utakmice protiv Deportiva išao je sam na protivničkog vratara, ali je onim što je napravio sve ostavio bez teksta. Petom je ostavio loptu za Karima Benzemu, koji je bio iza njega, a Francuz ju je s lakoćom poslao u mrežu za 1:0.

Stoga ne čudi što se nekadašnji suigrač Luke Modrića, ali i Gutija, čuveni Iker Casillas, upravo nakon kapetanovog poteza prisjetio tog trenutka.

"Izgleda da je Luka Modrić gledao Gutijeve snimke", napisao je na Twitteru.

Na Modrićev nastup osvrnuo se i trener Carlo Ancelotti.

"Modrić i Kroos? Nemam vam što za reći. I dalje su za mene najbolji na svijetu. Iznenađuju me jer rade stvari koje ne tražim od njih. Fantastični su. Modrić, Kroos i Casemiro su naša prošlost, sadašnjost i naša budućnost, ali ne idućih deset godina", rekao je Ancelotti uz smijeh.

Modrić se nakon utakmice, inače, oglasio na društvenim mrežama s kratkom porukom u kojoj je čestitao Viniciusu. Ovaj mu se javio u komentarima i zahvalio na asistenciji. Nedavno je Brazilac pak progovorio o suradnji s hrvatskim veznjakom.

"Luka mi uvijek govori 'samo trči mali', a ja znam da će lopta doći tamo gdje treba. Drago mi je da sam ga ponovo poslušao, isplatilo se, zabio sam dva gola", otkrio je Vinicius krajem prošlog mjeseca nakon utakmice s Elcheom u mikrofone klupske televizije.