ČAROBNJAK NA DJELU: / Pogledajte fintu kakva se ne viđa svaki dan

Da na futsal terenima diljem svijeta haraju majstori koji bolje barataju loptom od svojih kolega s nogometnih travnjaka, i nije neka tajna. Jedan od takvih mađioničara je i 30-godišnji Ricardinho.

23.10.2015.
6:45
Screenshot

Sjajni Portugalac napravio je fintu o kojoj se već danima ne prestaje pričati u Španjolskoj. Ricardinho je član Inter Movistara, kluba iz okolice Madrida, s kojim je u šestom kolu španjolskog prvenstva gostovao kod ElPoza u Murciji. Vodili su domaći s 2:0, ali to im nije bilo dovoljno da se dokopaju pobjede.

Najprije je u 22. minuti smanjio Daniel, da bi šest minuta kasnije Ricardinho pokazao djelić svoje magije. Prošao je najprije jednog čuvara, a onda nevjerojatnom fintom bacio na tlo drugog i savršeno asistirao Darlanu za 2:2. Do kraja su gosti zabili i treći gol i odnijeli iz Murcije puni plijen.

Briljantni Ricardinho, nimalo začuđujuće, nosi nadimak Čarobnjak, a 2010. i 2014. je ponio naslov najboljeg svjetskog igrača futsala.