LIGA PRVAKA / Bruno Petković pogotkom Chelseaju ušao u Dinamove povijesne knjige

Petković je pogotkom u 7. minuti ponovio 24 godine star podvig Mihaela Mikića

2.11.2022.
22:24

Dinamo igra u Londonu protiv Chelsea 6. kolo grupne faze Lige prvaka. Modri su porazom u posljednjem kolu izgubili priliku da nastave svoj put u najelitnijem svjetskom klupskom nogometnom natjecanju, no pobjedom u engleskoj prijestolnici uz pobjedu Milana u drugom susretu bi mogao otići u nokaut fazu Europa lige.

Zagrepčani su sjajno otvorili susret protiv Bluesa te su već u 7. minuti preko Petkovića stigli do vodstva 0:1 no do poluvremena Englezi su preokrenuli rezultat i na odmor otišli s 2:1.

Bez obzira na konačni rezultat Bruno Petković je ovim pogotkom ušao u almanahe zagrebačkog kluba. Naime, pogotkom u sedmoj minuti izjednačio se s Mihaelom Mikićem postigavši najbrži gol u grupnoj fazi Lige prvaka u Dinamovoj povijesti.

Mikić je u istoj minuti zabio Portu u sezoni 1998./1999., a 24 godine kasnije to je ponovio Bruno Petković.