GOLIJADA SE NASTAVILA / Chelsea preokrenuo protiv Aston Ville i dostigao Liverpool, Jorginho postao rekorder Premiershipa

Boxing day bio je izrazito bogat golovima

26.12.2021.
20:42

U susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 3-1 dostigavši Liverpool na drugom mjestu ljestvice Premiershipa.

Bila je to pretposljednja utakmica "Boxing dayja", a večeras se još sastaju Brighton i Brentford.

BOXING DAY /

Nogometna fešta na Otoku, pala 22 gola u četiri susreta, City u utakmici godine natrpao mrežu Leicestera do vrha

Villa je povela u 28. minuti nakon autogola Reecea Jamesa, no aktualni europski prvak je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Šest minuta kasnije Jorginho je izjednačio iz kaznenog udarca, da bi Romelu Lukaku u 56. minuti okrenuo rezultat. Gosti su u posljednjim trenucima susreta potvrdili pobjedu novim Jorginhovim golom iz jedanaesterca kojeg je izborio Lukaku.

Brazilac s talijanskom putovnicom je tako postao novi rekorder u Premiershipu po broju realiziranih jedanaesteraca u jednoj kalendarskoj godini. Bio je to njegov deseti uspješni kazneni udaraca ove godine, a do sada je dijelio rekord sa Mattom Le Tissierom kojem je to uspjelo devet puta 1994. i Stevenom Gerrardom koji je devet jedanaesteraca realizirao 2014. Za Chelsea je od 63. minute zaigrao Mateo Kovačić.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 47 bodova, šest više od Liverpoola, koji ima i utakmicu manje, te Chelsea koji na trećem mjestu također ima 41 bod.

Arsenal je četvrti sa 35 bodova, a zatim slijede Tottenham (29), West Ham (28)..