Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u pretposljednjem kolu kvalifikacija za SP u Zenici 'razbila' Lihtenštajn sa 4:1 zabivši sva četiri pogotka u 12 minuta.

11.10.2013.
21:56

Izabranici Safeta Sušića su nastavili ostvarivati svoj san u kvalifikacijama za SP te upisali i sedmu pobjedu.

Nalaze se još samo 'milimetar' od povijesnog nastupa na njihovom prvom SP-u pa nije čudo da naciju trese nogometna euforija.

Golijadu u Zenici je otvorio Edin Džeko u 27. minuti, dok je sedam minuta kasnije prednost domaće reprezentacije povećao Zvjezdan Misimović.

Samo četiri minute poslije u strijelce se upisao i Vedad Ibišević, a odmah nakon toga je Džeko zabio svoj drugi pogodak.

Počasni gol za goste je postigao Hasler u 61. minuti.

"Bilo je samo pitanje kada ćemo zabiti prvi gol. Onda smo na brzinu zabili četiri, pa su se igrači možda malo zasitili. Sada je sve na nama. Ne interesira nas što će biti u Grčkoj", izjavio je nakon utakmice za Sport.ba Sušić.

BiH u posljednjem kolu kvalifikacija gostuje kod Litve.