BOBAN RAZVALIO ŠTIMCA: / Može li se bivši izbornik izvući nakon ovoga?

Nogometaši Zadra, koje trenira bivši izbornik hrvatske reprezentacije Igor Štimac, doživjeli su još jedan poraz koji im je značajno umanjio izglede u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.

29.4.2015.
17:54

Junak utakmice bio je 25-godišnji Gabrijel Boban koji je postigao sva tri pogotka za Zagreb. Držali su se Zadrani sve do 35. minute, a onda ih je u manje od pet minuta Boban sredio s dva gola. Najprije je iz trka zabio pod gredu, a u 39. minuti je iskoristio nevjerojatnu pogrešku gostujućeg vratara Matkovića kojem je lopta prošla kroz noge, pa je napadaču Pjesnika preostalo samo da je gurne praznu mrežu.

Priča je zaključena u 51. minuti kada je Boban kompletirao prvi ovosezonski hat-trick i donio Zagrebu drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Zadar je, pak, izgubio i treći put zaredom u hrvatskoj ligi i ostao na posljednjem mjestu ljestvice.

Štimčeva momčad ima 27 bodova, baš kao i pretposljednji Osijek koji je u utorak poražen od Dinama (3:0). Osmo mjesto, s dva boda više, drži Istra 1961 koja u četvrtak dočekuje Slaven. Zagreb je s ova tri boda preskočio Split i sada je na petom mjestu.

Nogometaši Rijeke na svojoj su Kantridi pobijedili Split s 2:0 i na taj način matematički ostali u utrci za naslovom. Za vodećim Dinamom, međutim, zaostaju velikih 12 bodova tako da je samo pitanje trenutka kada će Modri potvrditi deseti uzastopni naslov.

Momčad Matjaža Keka dugo se mučila protiv žilavih Splićana, a otpor gostiju je slomljen tek u 75. minuti kada je Tomasov zabio glavom iz neposredne blizine. Konačnih 2:0 u prvoj je minuti sudačke nadoknade autogolom postavio Glavina.

1. Dinamo 31 23 8 0 70-18 77

2. Rijeka 31 19 8 4 65-24 65

3. Hajduk (-3) 31 13 7 11 54-47 43

4. Lokomotiva 31 12 6 13 54-56 42

5. Zagreb 31 11 6 14 38-50 39

6. Split 31 8 13 10 36-40 37

7. Slaven Belupo 31 9 8 14 32-43 35

8. Istra 1961 31 6 12 13 33-52 30