EURONOGOMET / Bjelica izgubio derbi u Turskoj, Gvardiol i Kovačić do nove pobjede sa Cityjem, tri Hrvata zaigrala u Serie A

zentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za Manchester City koji je u derbiju 2. kola engleske Premier lige

19.8.2023.
23:26

U derbiju 2. kola turskog nogometnog prvenstva Trabzonspor, kjega vodi hrvatski trener Nenad Bjelica, izgubio je na gostovanju kod Galatasaraya sa 0-2 (0-1).

BAŠ SU LJUTITI /

Navijači nakon ispuštene pobjede u Grčkoj prstom upiru u Bišćana: 'Još jednom je dokazao da je klasa'

Oba gola za Galatasaray postigao je Icardi (3, 90+3). Filip Benković odigrao je čitav susret za Trabzonspor, Tonio Teklić ušao je u igru u 51. minuti, dok Mislav Oršić zbog ozljede nije konkurirao za nastup.

Galatasaray sada ima četiri boda, dok je Trabzonspor ostao na tri.

City bolji od Newcastlea

Hrvatski nogometni reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za Manchester City koji je u derbiju 2. kola engleske Premier lige kao domaćin svladao Newcastle United sa 1-0 (1-0).

Kovačić je i započeo akciju iz koje je postignut jedini gol na utakmici, on je u 31. minuti proigao Fodena na desnom krilu, a ovaj je potom pronašao strijelca Alvareza u kaznenom prostoru.

City se ovom pobjedom pridružio Brighton and Hove Albionu na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok je Newcastle ostao na tri boda.

Sigurne pobjede Intera i Fiorentine

Nogometaši Intera i Fiorentine opravdali su uloge favorita u susretima 1. kola novog talijanskog prvenstva, Inter je kao domaćin svladao Monzu sa 2-0 (1-0), dok je Fiorentina kao gost bila uspješnija od povratnika u Serie A Genoe sa 4-1 (3-0).

Oba gola za milanske "crno-plave" postigao je kapetan Lautaro Martinez (8, 77). Hrvatski napadač Mirko Marić igrao je z Monzu do 61. minute.

Fiorentina je u Đenovi stigla do uvjerljivih 4-0 preko Biraghija (5), Bonaventure (11), Gonzaleza (40) i Mandragore (56) prije no što je Biraschi (58) ublažio poraz Genoe.

Milan Badelj poveo je Genou kao kapetan, ali je izašao u 59. minuti, dok je Josip Brekalo za Fiorentinu odigrao čitav susret.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.