KRV NIJE VODA / Bivši Dinamov napadač gurnuo slovenskog prvaka u 2. pretkolo Lige prvaka

Maribor će u 2. pretkolu igrati protiv moldavskog Šerifa koji je u utorak pobijedio BiH prvaka Zrinjski iz Mostara sa 1-0 nakon što je prvi susret završio bez golova.

13.7.2022.
22:53
Luka Stanzl/PIXSELL

Slovenski prvak Maribor plasirao se u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka na krilima hrvatskog napadača Roka Baturine. Maribor je u uzvratnom susretu prvog pretkola na gostovanju pobijedio Šahtjor Soligorsk sa 2-0, a oba gola je zabio 22-godišnji hrvatski napadač.

Prva je utakmica u Mariboru završila bez golova, pa je slovenski sastav ukupnim rezultatom 2-0 prošao dalje gdje ga čeka Šerif kojeg vodi hrvatski stručnjak Stjepan Tomas.

Dvoboj između bjeloruskog i slovenskog prvaka igran je u turskom Adapazanu, a Baturina, koji je u Maribor stigao na posudbu iz mađarskog Ferencvaroša, je u 12. minuti zabio za 1-0, da bi u 56. minuti povećao vodstvo.

Šerif u egzilu /

Dinamovom i Zvezdinom 'krvniku' zabranjeno igranje europskih utakmica kod kuće

Čeka ih Šerif

Bivši napadač zagrebačkog Dinama je igrao do 71. minute, a za Maribor je nastupio i Ivan Brnić, koji je igrao do 63. minute.

Maribor će u 2. pretkolu igrati protiv molfdavskog Šerifa koji je u utorak pobijedio BiH prvaka Zrinjski iz Mostara sa 1-0 nakon što je prvi susret završio bez golova. Pobjednika je odlučio autogol Igora Savića u 22. minuti. Moldavci su izveli korner, a lopta je u gužvi pogodila Savića koji svladao svog vratara Josipa Čondrića.

Pokušavali su izabranici Sergeja Jakirovića do kraja susreta izjednačiti, ali nisu uspjeli. Najbolje prilike su propustili Mario Tičinović, Nemanja Bilbija i Karlo Kamenar.