Igrao i Brozović

BITNA POBJEDA: Ivan Perišić asistirao za Interov vrh Serie A

Nije dugo trebalo da se Inter vrati na vrh Serie A! Nekoliko sati nakon pobjede Fiorentine na gostovanju u Palermu 1:3, s kojim su Viole privremeno bile zasjele na vrh prvoligaškog društva, Brozović, Perišić i društvo slavili su protiv Empolija u gostima 0:1.

Inter je pošto-poto htio bodove protiv Empolija. Što je naumio, to je i ostvario. Tri boda na stadionu Carlo Castellani bitna su utrci za prvo mjesto sa Fiorentinom, a bodovima je u ovom srazu pridonio je i Ivan Perišić.

Naime, upravo je Vatreni u sudačkoj nadoknadi krajem prvog dijela dodao loptu u šesnaesterac, koju je primio Mauro Icardi i zabio u lijevu stranu gola za slavlje u Empoliju. U prvom poluvremenu igra između ovih momčadi bila je izjednačena, svaka ekipa je imala svoje šanse.

Dodavanje za vrh prvoligaškog društva

Empoli prvu ozbiljnu u susretu u 17. minuti kada je Massimo Maccarone uzeo loptu i pucao sa 22 metra, ali Samir Handanović zaustavio je njegov pokušaj koji je išao prema sredini gola. Inter najozbiljniju u 29. minuti kad je Icardi pucao glavom nakon kornera, ali je lopta bila otišla iznad gola.

Nerrazurri su poveli u 46. minuti, kad je Perišić dodao u peterac, a Iciardi zabio svoj sedmi ligaški gol. Što se tiče drugog reprezentativca u Interu Marcela Brozovića, on je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton.

Brozović zaradio žuti karton

Dogodilo se to u 35. minuti, kad je glavni sudac dvoboja Domenico Celi pokazao žuti karton Hrvatu zbog prežestokog starta na domaćem igraču. Brozović se čudio, ali je vrlo brzo i sam shvatio da je pogriješio. A, pogriješio je i Perišić početkom drugog poluvremena, jer jer driblao do šesnaesterca gostiju i na kraju je Lukasz Skorupski istrčao s gola i zaustavio pokušaj našeg nogometaša.

Inter je sad ponovno vodeća momčad Serie A s 39 bodova, bodom više od drugoplasirane Fiorentine i tri boda više od trećeplasiranog Juventusa.

REZULTATI 18. KOLA:

Sassuolo – Frosinone 2-2 (Ajeti 22-ag, Falcinelli 74 / Dionisi 16, Ajeti 45)

Chievo – Roma 3-3 (Paloschi 44, Dainelli 58, Pepe 85 / Umar 7, Florenzi 37, Falque 71)

Palermo – Fiorentina 1-3 (Gilardino 77 / Iličić 13,42, Blaszczykowski 90+3)

Milan – Bologna 0-1 (Giaccherini 82)

Lazio – Carpi 0-0

Juventus – Verona 3-0 (Dybala 8, Bonucci 45, Zaza 82)

Udinese – Atalanta 2-1 (Thereau 22, Perica 45+2 / D’Alessandro 75)