BILIĆEV WBA ODIGRAO LUDU UTAKMICU: / Krovinović zabio eurogolčinu, pobjedu ispustili u zadnjim sekundama utakmice

26.12.2019.
18:21

Hrvatski nogometni veznjak Filip Krovinović bio je strijelac za West Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 1-1 (1-0) remiju na gotovanju kod Barnsleya u susretu 24. kola druge engleske lige.

Krovinović je doveo WBA u vodstvo fantastičnim udarcem s distance u petoj minuti susreta. Protivnički vratar asistirao je Krovinoviću loše izbivši loptu, odnosno, praktički mu je dodao loptu u noge, Hrvat je zatim naciljao i opalio pod prečku, a vratar se potrudio vratiti na svoje mjesto i dohvatiti loptu, ali nije uspio.

Međutim, u samoj završnici, u drugoj minuti sudačke nadoknade Halme je poravnao na 1-1. Krovinoviću je to prvi pogodak ove sezone, a igrao je do 77. minute.

19th October 2019, Riverside Stadium, Middlesbrough, England; Sky Bet Championship, Middlesbrough v West Bromwich Albion : Filip Krovinovic (7) of West Bromwich Albion during the game Credit: Craig Milner/News Images Middlesbrough v West Bromwich Albion, EFL Sky Bet Championship, Football, Riverside Stadium, Middlesbrough, UK - 19 Oct 2019, Image: 477873698, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Craig Milner/News Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Još su prvi

Vodeći WBA sada ima 51 bod, četiri više uz utakmicu više od drugog Leeds Uniteda, dok je Barnsley pretposljednji 23. sa 20 bodova.

Simon Sluga branio je svih 90 minuta u 3-3 (2-1) domaćem remiju Luton Towna protiv Fulhama. Luton je vodio 1-0, 2-1 i 3-2, ali je na kraju upisao samo bod kojim je ostao u zoni ispadanja, 22. sa 21 bodom, dok je Fulham peti sa 39 bodova.

Ivan Šunjić igrao je od 88. minute za Birmingham City koji je odigrao 1-1 (0-) na gostovanju kod Blackburn Roversa. Birmingham je sada 15. sa 29 bodova, a Blackburn deveti sa 36 bodova.