PLAY-OFF / Čolakov Malmo izborio Ligu prvaka unatoč porazu od Ludogoreca, hrvatski golgeter skrivio penal. U 'elitu' ušli i Benfica i Young Boys

Malmo je izbacio bugarski Ludogorec, Benfica je bila uspješnija od PSV-a, a Young Boysi su svladali Fenerbahče

24.8.2021.
23:09

Portugalska Benfica, švicarski young Boysi i švedski Malmo, za koji igra hrvatski reprezentativac Antonio-Mirko Čolak, izborili su plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

VATRENI HIT NAPADAČ IGRA NOGOMET ŽIVOTA /

Trpa kao na traci i pred vratima je raja: 'Živim san i ne bih htio ništa mijenjati, iako se neke stvari ni ne mogu promijeniti'

Young Boys je i u uzvratu u Budimpešti svladao mađarski Ferencvarosa 3-2, a kako je istim rezultatom slavio i u prvom dvoboju u Bernu prošao je dalje s ukupnim 6-4, Benfica je u Eindhovenu odigrala 0-0 s dmaćim PSV-om iako je sat vremena imala igrača manje te tako obranila 2-1 prednost stečenu u Lisaboju prije šest dana, dok je Malmo plasman u "elitu" izborio usprkos 1-2 porazu od Ludogoreca u Razgradu jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0.

U Budimpešti poveli su gosti preko Zesigera (4), no do odmora su domaći preokrenuli golovima Winga (18) i Mmaeee (27) samo da bi u nastavku Fassnacht (56) i Mambimbi (90+3) odveli švicarskog prvaka dalje. Roko Baturina ostao je na klupi Ferencvarosa.

Hrvatski reprezentativni napadač Antonio Mirko Čolak igrao je za Malmo do druge minute sudačke nadoknade u Razgradu, dok je Kristijan Kahlina branio čitav susret za momčad Ludogoreca. Domaći sastav poveo je pogotkom Nedjalkova (10), u otvaranju susreta, krajem prvog poluvremena poravnao je Birmančević (42), da bi Ludogorec do nove prednosti stigao iz kaznenog udarca kojega je igranjem rukom skrivio Čolak, a realizirao Sotiriou (60-11m). Ipak, do kraja susreta se rezultat nije mijenjao.

U srijedu će se igrati ostala tri uzvratna dvoboja 4. pretkola nakon kojih će biti poznata sva 32 sudionika natjecanja po skupinama, a jedan od njih će biti i onaj između zagrebačkog Dinama te moldavskog Šerifa u kojem će Dinamo pokušati nadoknaditi 0-3 zaostatak iz prvog susreta.