NEVJEROJATNO / Nezapamćena ludnica u Bundesligi: Bayern zabio u zadnjim minutama zadnjeg kola, iskoristio kiks Borussije i osvojio titulu

Borussia dortmund je u zadnje kolo ušla s dva boda više od Bayerna i imala sve u svojim rukama

27.5.2023.
17:35

Bayern Munchen obranio je naslov prvaka Njemačke. Bavarci su do titule stigli nakon "ludog" raspleta u kojemu su u zadnjem kolu iskoristili kiks Borussije koja je odigrala neodlučeno s Mainzom i prestigli je na vrhu ljestvice.

VELIKI PRIJATELJI /

Lewandowski nagovara njemačku zvijezdu na transfer: 'Bayern i Barca dva su velika kluba, ali...'

Borussia je u zanje kolo ušla kao prvoplasirana momčad, s dva boda više od Bayerna, no nije uspjela doći do pobjede kojom bi potvrdila naslov. 'Žuto-crni' su osvojili samo bod odigravši 2:2 s Mainzom i tim kiksom prepustili naslov Bavarcima, koji su gostima pobijedili Köln 2:1.

Bayern je Koelnu poveo u 8. minuti pogotkom Kingsleyja Comana, dok je prvih 25 minuta dvoboja u Dortmundu odredilo sudbinu domaće momčadi. Mainz je do tada već vodio 2-0 golovima Andreasa Hanche-Olsena (15) i Karima Onisiwa (24), a Sebastien Haller u 19. minuti nije uspio iskoristiti kazneni udarac za domaću momčad.

Ono što nisu uspjeli nogometaši Borussije, nakratko im je nadoknadio Dejan Ljubičić koji u 81. minuti pogodio iz penala za 1-1 u Koelnu. Borussia je sljedećih osam minuta bila prvak, sve dok u 89. minuti Jamal Musiala nije poslao loptu u mrežu, a pobjednički trofej u Muenchen.

Borussia je u drugom poluvremenu uspjela postići dva pogotka, Raphael Guerreiro u 69. minuti i Niklas Suele u šestoj minuti dodatka za konačnih 2-2 i za još jedno veliko razočaranje za "žuto-crnu" armiju navijača.

Uz Bayern, Borussiju Dortmund i RB Leipzig u Ligi prvaka sljedeće godine igrat će Union Berlin koji je s 1-0 svladao Werder te osvojio četvrto mjesto. Freiburg je poražen u Frankfurtu od Eintrachta s 2-1 i ostao na petoj poziciji pa će igrati u Europskoj ligi.

Uz Herthu, Bundesligu ponovno napušta Schalke koji je poražen u Leipzigu sa 4-2, a Stuttgart je nakon remija 1-1 protiv Hoffenheima pred domaćim navijačima završio u doigravanju za ostanak u Bundesligi protiv trećeplasiranog drugoligaša.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja, od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!