BARCELONA ZADRŽALA KORAK ZA REALOM: / Suarez postigao gol vrijedan tri boda u ludoj utakmici s dva isključenja u pet minuta

Barcelona nakon ove pobjede zaostaje samo jedan bod za prvoplasiranim Real Madridom

8.7.2020.
23:55

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 35. kolu na svom Nou Campu u gradskom derbiju Espanyol s 1-0 i ostali u utrci za prvaka, dok je Espanyol ispao iz lige.

POČELA JE 'OPERACIJA RAKITIĆ': /

Hrvat bi lako mogao završiti u redovima velikog Barceloninog rivala

Jedini pogodak postigao je Luis Suarez u 55. minuti utakmice koju su obilježila dva isključenja u samo pet minuta drugog poluvremena.

Rakitiću 92 minute

Prvo je Barcelonin Ansu Fati, koji je u igru ušao u 46. minuti dobio crveni karton u 49. zbog grubog prekršaja, a u 54. je zbog istog razloga "pocrvenio" i Espanyolov Lozano.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić počeo je utakmicu za Barcelonu, a zamijenjen je u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Espanyol nakon 26 godina ponovno drugoligaš

Vodi Real s 77 bodova i utakmicom manje, dok Barcelona ima 76.

Espanyol, jedan od najpopularnijih španjolskih klubova, s 24 boda iz 35 utakmica ispada iz lige po prvi puta nakon 1994.

Španjolska prva liga, 35. kolo

Srijeda, 8. srpnja, 22.00

Barcelona - Espanyol 1:0 (Suarez 55')

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Rakitić, Sergi Roberto, Messi, Griezmann, Suárez

Espanyol: Diego López, Víctor Gómez, Bernardo, Cabrera, Calero, Dídac, Pol Lozano, David López, Marc Roca, Embarba, Raúl de Tomás

90' + 5' Gotova je utakmica, Barca je pobijedila 1:0 i primaknula se Realu na samo jedan bod zaostatka.

90'+2' Takitčka zamjena u Barceloni, igru napušta Ivan Rakitić, a ulazi Araujo.

90' Pokušaj Espanyola na samom kraju utakmice. De Tomas je pucao s 25 metara, ali Ter Stegen je koncentriran.

85' Igra se potpuno usporila. Nogometaši Barcelone samo čekaju posljednji zvižduk, a Espanyol se čini poprilično bezopasan.

76' Suarez je svojim pogotkom postao treći najbolji strijelac Barcelone u povijesti. To mu je bio 195. pogodak u dresu katalonskog kluba.

75' Barcelona je nakon postignutog pogotka potpuno umrtvila igru. Kontrolira posjed i gosti ne mogu zaprijetiti.

69' Barca je sada mogla povesti 2:0. Messi je krasno pucao volejem nakon ubačaja s desnog boka, ali Lopez refleksno brani.

55' GOL Barcelona je odmah povela. Zabio je Suarez! Pvo je Messi pucao, braniči Espanyola blokirali, a na kraju je Urugvajac s ruba peterca pospremio loptu u mrežu.

54' CRVENI KARTON Sada je "pocrvenio" i igrač Espanyola Lozana nakon faula na Piqueu.

49' CRVENI KARTON Fati je na terenu bio samo tri minute. Nakon grubog prekrašaja na Caleru dobio je crveni karton. Sudac mu je prvo dodijelio žuti, no promijenio je odluku nakon pregleda snimke.

46' Setien je u drugom poluvremenu uveo i četvrtog napadača. Ušao je Fati, a izašao Semedo.

46' Barcelona u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac u okvir gola. Ovaj podatak zvuči stvarno nevjerojatno

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

44' Espanyol je sada umalo poveo. Villa je ubacio, a Lenglet skrenuo loptu prema vlastitom golu, no Ter Stegen skreće loptu. Nakon toga pucao je Villa i pogodio vratnicu.

42' Sada je bila panika u kaznenom prostoru Barcelone nakon jednog dugačkog ubacivanja. Embarba je pucao, ali Ter Stegen je siguran. Da je i bilo gola, ne bi se računao jer je dosuđeno zaleđe.

39' Barcelona ima 75% posjeda lopte, no ne znači im to mnogo jer je rezultat i dalje 0:0.

35' Već neko vrijeme traje žestoka opsada gola Espanyola, no nema izglednijih prilika.

30' Messi igra na povučenijoj poziciji no što smo ga navikli gledati, no čini se da mu to odgovara jer potpuno diktira igrom svoje momčadi.

27' Prilika za Suareza. Griezmann je dobro uposlio Urugvajca koji puca, ali branič Espanyola skreće loptu u korner.

25' Messi je pucao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali njegov udarac ide iznad gola.

19' Igra se opet prebacila pred gol Espanyola; Messi konstantno pokušava nešto napraviti, ali gosti su koncentrirani.

11' Prvu izgledniju priliku na susretu imali su, poprilično neočekivano, nogometši Espanyola. Embarba je opasno pucao nakon kontre, a Ter Stegen obranio nogom.

9' Messi je sada krenuo u svoj karakterističan prodor i pokušao uposliti Griezmanna, no branič Espanyola presjekao je njegov ubačaj.

6' Gotovo cijelo vrijeme devet od deset Espanyolovih nogometaša stoji iza lopte, poprilično je jasno kako će ova utakmica izgledati.

5' Nogometaši Barcelone su odmah krenuli po vodeći pogodak i imaju loptu cijelo vrijeme u svojem posjedu, no nema ništa od ranog gola, tek su uspjeli zboriti jedan korner.

1' Počela je utakmica.

21.55 Espanyol u posljednjih šest utakmica nije uspio niti jednom pobijediti. Pet puta je poražen, a jednom je odigrao neodlučeno.

21.35 Stigle su postave, u početnom sastavu Barcelone je dokapetan hrvatske reprezentacije Ivan Rakitić. Ulazak hrvatskog nogometaša u prvih 11 jedina je promjena Quiquea Setiena koju je napravio u odnosu na sastav koji je u prošlom kolu svladao Villarreal s 4-1.

Barcelona u završnici ove sezone vodi veliku borbu s Real Madridom za naslov španjolskog prvaka, a u srijedu ih očekuje "katalonski derbi" s Espanyolom, posljednjom momčadi na ljestvici.

Nogometaši Barce su s uvjerljivih 4-1 (3-1) u nedjelju prošli potencijalno neugodno gostovanje kod Villarreala te ostali na četiri boda zaostatka za vodećim Realom uoči posljednja četiri kola španjolskog prvenstva.

Espanyol na dnu ljestvice

Stoga sada katalonski klu ima imperativ pobjede protiv Espanyola jer bi se momčad Quiquea Setiena pobjedom primakla samo na bod zaostatka za Realom, koji ima utakmicu manje.

S druge strane, Espanyol se nalazi na posljednjem, 20., mjestu na ljestvici i vrlo će teško sačuvati prvoligaški status ove sezone, a čak i s pobjedom protiv Barce ne može prestići pretposljednji Leganes.