ATHLETIC BILBAO - SEVILLA 1:2: / Andalužani prekinuli crni post na San Memesu star 11 godina

Andalužani stigli do prve prvenstvene pobjede na San Mamesu nakon gotovo 11 godina čekanja

9.7.2020.
23:56

Nogometaši Seville su kao gosti pobijedili Athletic Bilbao sa 2:1 (0:1) u utakmici 35. kola španjolskog prvenstva odigranoj u četvrtak.

Athletic poveo i do 70. minute držao pobjedu u rukama

Pogotkom Cape u 28. minuti Athletic je poveo i do 70. minute držao pobjedu u rukama. No, u samo četiri minute uslijedio je preokret u režiji Evera Banege. Argentinski veznjak je u 70. minuti sa 18 metara iz slobodnog udarca pogodio gornji lijevi kut domaćih vrata, a u 74. minuti je sjajnim ubačajem pronašao Munira El Haddadija koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Spanish La Liga soccer match Athletic Bilbao vs Sevilla at San Mames Stadium, Bilbao, July 09, 2020

La Liga / Cordon Press Cordon Press,Image: 541607066, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Andalužani su tako stigli do prve prvenstvene pobjede na San Mamesu nakon gotovo 11 godina čekanja.

Sevilla se sa 63 boda izjednačila na ljestvici sa trećeplasiranim Atletico Madridom i otišla na šest bodova više od Villarreala u borbi za plasman u Ligu prvaka. Athletic Bilbao ostao je na devetoj poziciji sa 48 bodova.

Vodeći Real Madrid ima 77 bodova, jedan više uz utakmicu manje u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu.

U petak su na rasporedu preostale dvije utakmice 35. kola, a sastaju se: Real Sociedad - Granada (19.30 sati) i Real Madrid - Alaves (22.00).

Španjolska - 35. kolo Athletic B. - Sevilla 1-2 (Capa 28 / Banega 70, El Haddadi 74) Mallorca - Levante 2-0 (Cucho 40, Kubo 84) Eibar - Leganes 0-0

Real S. - Granada (pet, 19.30) Real M. - Alaves (pet, 22.00)

Odigrano: Valencia - Valladolid 2-1 Celta V. - Atletico M. 1-1 Gerafe - Villarreal 1-3 Betis - Osasuna 3-0 Barcelona - Espanyol 1-0