ARTURO VIDAL ZABIO GOL KARIJERE: / Pogledajte majstoriju koja je raspametila Čileance i ostavila sve nogometne fanove bez daha

Brazil vodi s maksimalnih 9 bodova, Argentina je druga sa 7

14.11.2020.
10:21

Nogometaši Brazila su u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022 u Sao Paulu jedva slavili protiv Venezuele u s 1-0.

Brazilci su bez najveće zvijezde,ozlijeđenoga Neymara, jako mučili, a jedini gol je u 66. minuti zabio napadač Liverpooola Roberto Firmino. Venezuela je jedina od 10 južnoameričkih reprezentacija koja nikad nije igrala na SP-ima, a i ove kvalifikacije su započeli s tri poraza, dok Brazilci nisu izgubili u kvalifikacijama već 20 uzastopnih utakmica ili od 2015. godine.

U drugim utakmicama Čile je kao domaćin pobijedio Peru s 2-0 pogocima Artura Vidala. Posebno je bio impresivan prvi koji možete pogledati ovdje.

Ovo je bila prva pobjeda Čilea u dosadašnjem dijelu kvalifikacija Do iznenađujuće visoke pobjede u gostima stigao je Urugvaj koji je s 3-0 slavio kod Kolumbije. Edinson Cavani je zabio već u 5. minuti, Luis Suarez je iz penala u 54. minuti povećao na 2-0, da bi Darwin Gabriel Nunez Ribeiro u 73. minuti postavio konačnih 3-0.

Brazil vodi s maksimalnih 9 bodova, Argentina je druga sa 7, dok Ekvador i Urugvaj imaju po 6 bodova.

Prve četiri ekipe izravno idu na SP u Katar, a petoplasirana igra interkontinentalne kvalifikacije.

Rezultati 3. kola južnoameričkih nogometnih kvalifikacija za SP 2022:

Kolumbija - Urugvaj 0-3 (Cavani 5, Suárez 54pen, Núñez 73) Čile - Peru 2-0 (Vidal 20, 35) Brazil - Venezuela 1-0 (Roberto Firmino 67)

1. Brazil 3 3 0 0 10:2 9 2. Argentina 3 2 1 0 4:2 7 3. Ekvador 3 2 0 1 7:5 6 4. Urugvaj 3 2 0 1 7:5 6 5. Paragvaj 3 1 2 0 4:3 5 6. Čile 3 1 1 1 5:4 4 7. Kolumbija 3 1 1 1 5:5 4 8. Peru 3 0 1 2 4:8 1 9. Venezuela 3 0 0 3 0:5 0 10. Bolivija 3 0 0 3 3:10 0