ARSENALU POBJEDA, BARRY ZA POVIJEST: / Lacazette s dva gola predvodio Topnike, pao rekord Ryana Giggsa

U posljednjem susretu šestog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates pred 59.

25.9.2017.
23:11

Arsenal je utakmicu dočekao na 12. mjestu i sa svega jednom pobjedom u posljednja četiri kola. Pobjeda je bila imperativ kako bi se Topnici barem malo približili vrhu ljestvice, a Arsene Wenger dobio malo predaha nakon silnih kritika.

LUDI DAN U ENGLESKOJ: /

City s pet komada ispratio Palace, Morata zabio hat-trick, Mourinho završio na tribinama

Peh za goste

Pobjedu Arsenalu donio je dvostruki strijelac Alexandre Lacazette koji je zabio po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Arsenal je poveo u 20. minuti nakon što je Alexis Sanchez iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a francuski napadač pospremio odbijanac. Lacazette je u 67. minuti realizirao kazneni udarac za 2-0.

WBA je imao dvije sjajne prilike i obje je propustio realizirati Jay Rodriguez. U osmoj minuti kod rezultata 0-0 pogodio je vratnicu, a u 38. minuti je njegov udarac s crte izbio Nacho Monreal kada je Petr Čech već bio svladan.

Barry od Aston Ville do WBA-a

Premda je WBA upisao poraz, Gareth Barry je imao barem malo razloga za zadovoljstvo. Postao je igrač s najviše utakmica u povijesti Premiershipa. Ogled protiv Arsenala bio je njegov 633. nastup u elitnom razredu engleskog nogometa. Igrao je za Aston Villu, Manchester City, Everton i sada je u WBA. Iza Barryja su Ryan Giggs sa 632 utakmice, te Frank Lampard sa 609 nastupa.

Na ljestvici vode Manchester City i Manchester United s po 16 bodova, dok je Chelsea na trećem mjestu sa 13 bodova. Arsenal je na sedmom mjestu sa 10 bodova. Na začelju je Crystal Palace sa šest poraza i razlikom pogodaka 0-13.