BODOVI OSTAJU U LONDONU / Arsenal u derbiju srušio Liverpool i vratio se na vrh Premierlige, Buyako Saka heroj Topnika

Arsenal je zahvaljujući ovoj pobjedi zamijenio Manchester City na vrhu ljetvice Premierlige

9.10.2022.
19:38

Nogomertši Arsenala na svom su terenu pobijedili Liverpool 3:2 u derbiju 9. kola Premierlige i vratili se na vrh ljestvice.

PROMJENA NA PRVOM MJESTU /

Mateo Kovačić asistirao za Chelsea protiv 'Vukova', a Haaland jednostavno ne prestaje zabijati

Junak u redovima "Topnika" bio je 21-godišnji ofenzivac Buyako Saka koji je zabio dva pogotka.

Arsenal je poveo golom Martinellija već u 1. minuti susreta, Nunez je u 34. uspio poravnati, samo da bi Saka u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uklizao na drugoj vratnici na dodavanje Martinellija i vratio prednost na stranu "topnika". Firmino je u 53. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara izjednačio na 2-2, ali Arsenal je i treći put stigao do vodstva koje je na kraju i zadržao nakon što je Saka u 76. minuti realizirao kazneni udarac kojega je skrivio Thiago Alcantara koji je neoprezno startao na Gabriela Jesusa.

Vodeći Arsenal sada ima 24 boda, jedan više od drugog Manchester Cityja, dok je Liverpool ostao u srdini ljestvice, 10. sa 10 bodova i utakmicom manje.