ARSENAL SRUŠIO TOTTENHAM U LONDONSKOM DERBIJU: / Mustafi i Sanchez zabili, Topnici srušili brojne rekorde

Arsenal je na svom Emirates stadionu sa 2-0 pobijedio trećeplasirani Tottenham i skočio na peto mjesto Premiershipa.

18.11.2017.
15:28

Arsenal je došao u vodstvo u 36. minuti nakon ubačaja Mesuta Özila iz jednog slobodnog udarca. Igrači Tottenhama bunili su se smatrajući kako prekršaja uopće nije bilo, ali sudac se nije dao smesti, a Özilov odlični ubačaj ispratio je Mustafi i lijepim udarcem glavom doveo Arsenal u vodstvo.

Na novi pogodak čekalo se svega pet minuta. Lacazette se odlično ubacio u prostor i odigrao prizemnu loptu na peterac gdje je bio Alexis Sanchez kojemu je lopta malo pobjegla, ali uspio je doći do nje na vrijeme i zakucati ju u mrežu ispred Llorisa za 2-0, što se pokazalo i konačnim rezultatom iako su obje momčadi imale brojne prilike do kraja.

Topnici su s nova tri boda skočio na peto mjesto Premiershipa dok je Tottenham ostao na trećem mjestu.

Arsenal je ovom pobjedom stvorio najduži niz pobjeda na svom Emiratesu - sada su na 11. Ovo im je i šesta pobjeda na domaćem terenu na startu sezone, a tako nešto nije se dogodilo u posljednjih 10 godina.

Zanimljivo je i kako Arsenal nikada nije završio niže od četvrtog mjesta u Premiershipu u sezoni u kojoj su na svom terenu pobijedili Tottenham.