VATRENI RASTURAJU / Nijemci na hrvatski pogon: Kramarić zabio za pobjedu Hoffenheima, Sosa najbolji u remiju Stuttgarta

Hoffenheim je slavio u gostima kod Wolfsburga s 2:1, dok je Stuttgart kod kuće remizirao s Bochumom 1:1. U obje utakmice glavne riječ imali su hrvatski reprezentativci.

19.2.2022.
17:32

U Njemačkoj se igralo 23. kolo tamošnje Bundeslige, a sjajan dan imali su hrvatski reprezentativci.

HAT-TRICK ZA SLAVLJE /

Hajduk izdominirao u kišnom Zagrebu: Nezaustavljivi Livaja zabio sva tri pogotka i gurnuo Bijele na drugo mjesto

Andrej Kramarić je postigao pobjednički pogodak za svoju momčad, dok je Borna Sosa bio najbolji pojedinac u redovima Stuttgarta.

Hrvatski da u Bundesligi

Kramarić je susret počeo od prve minute i to kao veznjak u 3-5-2 formaciji. Ipak, za njegovu momčad susret nije najbolje krenuo te su u 36. minuti primili pogodak. Strijelac za Wolfsburg bio je Jonas Wind. Mreže su mirovale sve do 73. minute, a onda je uslijedilo pet minuta rapsodije za Hoffenheim.

Prvo je precizan bio Larsen, da bi u 78. minuti Andrej Kramarić potpuno prekrenuo susret. Bio je to njegov treći pogodak uz sedam asistencija u ovoj sezoni.

Stuttgart je pak remizirao s Bochumom kod kuće 1:1, a najbolji pojedinac na susretu bio je naš Borna Sosa. Stuttgart je poveo u 56. minuti kada je autogol zabio Bella-Kotchap, dok je bod Bochumu donio Lowen iz kaznenog udarca u posljednjim sekundama susreta.

Sosa je s ocjenom 7.9 na SofaScoreu bio najbolji kod svoje momčadi, koja ipak nije uspjela osvojiti sva tri boda.

Hoffenheim je trenutno četvrta momčad Bundeslige s 37 bodova, dok je Stuttgart Borne Sose u zoni ispadanja, na 17. mjestu, sa svega 19 bodova.