ŠTO OVO TREBA ZNAČITI? / Ancelotti pohvalio našeg Luku Modrića, ali i otkrio u čemu je Real bolji kada on ne igra

Real je slavio protiv Barcelone u polufinalu španjolskog Superkupa, a nakon susreta trener Ancelotti komentirao je nastup našeg Luke Modrića

13.1.2022.
9:14

U prvom ovogodišnjem El Clasicu, u sklopu polufinala španjolskog Superkupa, nogometaši Real Madrida slavili su protiv Barcelone 3:2.

Susret se igrao u Rijadu na stadionu KingFahd, a Real je na kraju slavio iako se Barcelona u dva navrata vraćala u utakmicu. Madriđani su bolje otvorili susret i poveli u 25. minuti pogotkom Viniciusa. Barcelona je stigla do izjednačenja sretnim i spretnim pogotkom Luuka de Jonga.

Momčad Xavija Hernandeza sjajno je otvorila drugo poluvrijeme; nanizali su nekoliko prilika, ali na kraju ponovno Real zabija za vodstvo. U 72. minuti je Benzema vratio prednost za Kraljevski klub. Barcelona je izborila produžetke u 83. minuti kada je Ansu Fati lijepo pogodio glavom nakon ubačaja Albe.

Modrić izašao, Real primio pogodak

Pobjedu Realu donosi Federico Valverde u 98. minuti, a upravo je Urugvajac zamijenio našeg Luku Modrića u 82. minuti susreta. Kapetan Hrvatske odigrao je vrlo dobar susret, diktirao je tempo, slao fantastične lopte, a sudjelovao je i u prvom pogotku Reala s obzirom da je on proigrao Benzemu koji je asistirao Viniciusu.

SADRŽAJNI EL CLASICO /

Fantastična utakmica u Saudijskoj Arabiji, Modrić i Real slavili u golijadi nakon produžetaka i drame u posljednjim sekundama!

U jednom trenutku su navijači skandirali njegovo ime, a teren je napustio uz velike ovacije. Nakon utakmice riječi hvale imao je i trener Carlo Ancelotti:

"Modrić je nevjerojatno kvalitetan, na njega je jako teško izvršiti pritisak. Ipak, Valverde je taj koji je postigao pogodak s kojim smo izborili finale. Moramo dobro procijeniti stvari. Kada nema Modrića gubimo posjed, ali kada je Valverde u igri dobivamo na okomitosti i snazi kada smo u napadu", poručio je Talijan nakon sjajne utakmice.

Real će se u finalu sastati s boljim iz utakmice između Atletico Madrida i Athletic Bilbaa.