Alen Halilovic oborio hrvatski rekord u dvoboju protiv Malte

10.9.2014.
12:45

Ovaj talentirani nogometas je do sada nastupao u prijateljskim utakmicama, a u utorak je na Maksimiru s 18 godina i 83 dana nadmasio rekord koji je bio u vlasnistvu Josipa Radosevica, igraca koji je debitirao pod vodstvom bivseg izbornika Igora Stimca u kvalifikacijama za SP u Brazilu.

Bivsi igrac Dinama je od prve minute zaigrao protiv Malte u sastavu Nike Kovaca. Igrao je na desnom krilu na kojem je pokazao zapazenu brzinu i sjajnu tehniku. Medutim, malteska obrana je bila jako gusto postavljena. Stoga, Halilovic nije uspio napraviti nesto vise. Pamtiti ce se tek njegov fantastican udarac iz 43. minuti kada je Halilovic tukao s desne strane, iz kosa, s nekih 16 metara.

U 67. minuti Halilovica je zamijenio sjajni Andrej Kramaric koji je u 81 minuti potvrdio pobjedu Vatrenih rezultatom 2:0.