AGÜEROV GOL ZA POVIJEST: / Briljantnom Argentincu trebalo je samo šest godina za rušenje velikog rekorda

Sjajni argentinski napadač Sergio Agüero ušao u je u srijedu u povijest Manchester Cityja, postavši najbolji strijelac kluba koji je osnovan prije 137 godina.

2.11.2017.
9:44

City je u četvrtom kolu Lige prvaka slavio na gostovanju kod Napolija s 4-2, a Agüero je zabio treći gol Građana u 69. minuti. Bio mu je to 177. pogodak u dresu Manchester Cityja čime je srušio 78 godina star rekord Erica Brooka. Nakon utakmice je otkrio da će dres u kojem je ušao u povijest biti suvenir za njegova osmogodišnjeg sina.

LUDA UTAKMICA U NAPULJU: /

City do pobjede protiv Napolija u susretu sa 6 golova, u Harkivu pala tri gola u pet minuta

Sin poslao poruku

"Poslao mi je poruku prije utakmice - ako zabiješ, donesi mi dres", otkrio je 29-godišnji Argentinac.

Agüero je u City stigao 2011. godine iz Atletico Madrida i odigrao 264 utakmice. U premierligaškom debiju protiv Swanseaja je zabio dva gola, a za prvi mu je trebalo samo devet minuta. Otada je bilo puno trenutaka za pamćenje, a možda i najvažniji je pogodak koji je postigao u 94. minuti utakmice protiv QPR-a u posljednjoj utakmici sezone 2011/12 čime je donio Cityju naslov engleskog prvaka.

"Ovo je nevjerojatan doseg, Kun je postao dio povijesti i klupska legenda", poručio je trener Manchester Cityja Pep Guardiola.