KALINIĆ 'POCRVENIO', JURIĆ UZEO BOD: / Mandžukić savršeno asistirao Higuainu, Juventus lako protiv 'fenjeraša' Pescare

Nakon što je Juventus "razbio" Barcelonu u Ligi prvaka, ovog vikenda imao je lakši posao u gostima kod "fenjeraša" Pescare, ali nije uspio nadmašiti 3:0 pobjedu iz Lige prvaka.

15.4.2017.
16:03
Screenshot/YouTube

Postojala je ideja da Mandžukić odmori ovu utakmicu, ali trener Massimiliano Allegri ipak je odlučio neumornog SuperMarija uvrstiti u prvih 11 i u ovoj utakmici. Mandžukić mu se odužio sjajnim dodavanjem, glavom je nježno spustio loptu za Higuaina, koji je iz blizine svladao vratara Pescare u 43. minuti.

Higuain zabio 23. gol u sezoni.

Higuain je tako došao do 23. gola u sezoni, ukupno 200. u Ligama petice, u dresu Reala (107), Napolija (71) i Juvenutsa (22).

Prvi gol na utakmici zabio je u 23. minuti, na dodavanje Cuadrada.

Mandžukić je na kraju odigrao cijelu utakmicu.

Juventus povećao prednost pred Romom

Juventus je još povećao prednost pred Romom koja je kod kuće remizirala protiv Atalante 1:1, uz 25. gol Edina Džeke u Serie A i 35 u sezoni. Kurtić je zabio u 22., Džeko je izjednačio u 50.

Fiorentina izgubila, Kalinić isključen

Fiorentina je kod kuće izgubila protiv Empolija 1:2, a izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja na kraju utakmice dobio je Nikola Kalinić i preskočit će derbi protiv Intera. Milan Badelj ostao je na klupi za pričuve.

Poveli su gosti u 37. minuti preko El Kaddoura, izjednačio je Tello u 64., da bi Pasquale šokirao domaćine u 93. minuti pogodivši s bijele točke. Jedanaesterac je skrivio Borja Valero.

Juriću bod u povratku

Ivan Jurić vratio se na klupu Genoe, a njegova je momčad kod kuće remizirala s Laziom 2:2. Simeone u 10. i Pandev u 78. minuti dvaput su donijeli vodstvo domaćinu, dok su za goste zabili Biglia i Alberto koji je donio bod Laziju golom u 91. minuti.

Rezultati: Genoa 2 Giovanni Simeone 10, Goran Pandev 78 Lazio 2 Lucas Biglia 45+2, Luis Alberto 90+1 - - - AS Roma 1 Edin Džeko 50 Atalanta Bergamo 1 Jasmin Kurtić 22 - - - Pescara 0 Juventus 2 Gonzalo Higuain 22, 43 - - - Fiorentina 1 Tello 64 Empoli 2 Omar El Kaddouri 37, Manuel Pasqual 90+3pen - - - Palermo 0 Bologna 0 - - - Torino 1 Andrea Belotti 66pen Crotone 1 Simy 81 - - - Cagliari 4 Marco Borriello 11, Marco Sau 15, Joao Pedro Galvao 40, 90 Chievo Verona 0 - - - Inter Milan 2 Antonio Candreva 36, Mauro Icardi 44 AC Milan 2 Alessio Romagnoli 83, Cristian Zapata 90+7