Smjena izbornika / Ništa od osmine finala hrvatske U-17 reprezentacije

Dosada su završena natjecanja u pet od šest skupina, a Hrvatska je po učinku najslabija od pet trećeplasiranih reprezentacija pa je tako rasplet u skupini E postao nevažan kada su u pitanju ambicije naših mladića.

25.10.2013.
18:05
Tino Jurić/PIXSELL/Ilustracija

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina starosti neće igrati u osmini finala Svjetskog prvenstva u ujedinjenim Arapskim Emiratima, jer učinak od tri osvojena boda uz negativnu razliku pogodaka s kojim je zauzela treće mjesto u svojoj skupini nije bio dovoljan za zauzimanje jednog od prva četiri mjesta među trećeplasiranim sastavima iz svih skupina koji će nastaviti natjecanje.

Da naše nogometne nade neće nastaviti natjecanje u UAE-u postalo je jasno nakon utakmice 3. kola u skupini F u kojoj je Mesiko svladao Švedsku sa 1-0. Tim rezultatom Meksiko je zauzeo drugo mjesto u skupini sa šest bodova, dok je Švedska završila kao treća s četiri. Prvo mjesto sa sedam bodova osvojila je Nigerija, dok je Irak posljednji bez bodova.

Dosada su završena natjecanja u pet od šest skupina, a Hrvatska je po učinku najslabija od pet trećeplasiranih reprezentacija.

Na ljestvici trećeplasiranih reprezentacija najbolja je Švedska s četiri boda i razlikom pogodaka 7-5, slijede Obala Bjelokosti s četiri boda (4-2), Slovačka s četiri boda (5-8), Rusija s tri (4-2), te Hrvatska s tri (3-5).

Neuspjeh u UAE-u za posljedicu je imao smjenu izbornika U-17 reprezentacije, pa će tako Ivana Gudelja zamijeniti Luka Pavlović.