NEUGODAN PORAZ PRVAKA / Nikica Jelavić srušio Manchester City

Jelavić je u igru ušao u 90. minuti susreta, a u trećoj minuti nadoknade je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu nemoćnog Iana Harta za konačnih 2-0.

16.3.2013.
16:00
AP Images

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikica Jelavić bio je strijelac za Everton koji je u susretu 30. kola engleskog prvenstva na svom Goodison Parku svladao aktualnog prvaka Manchester City sa 2-0 (1-0).

Jelavić je u igru ušao u 90. minuti susreta, a u trećoj minuti nadoknade je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu nemoćnog Iana Harta za konačnih 2-0. Prvi gol za Everton postigao je Leon Osman u 32. minuti izvrsnim udarcem s više od 25 metara koji je odsjeo u samom gornjem desnom kutu Cityjeva gola.

Ovom pobjedom Everton je stigao na peto mjesto na ljestvici sa 48 bodova, jednim više uz utakmicu više od šestog Arsenala, dok je Manchester City drugi sa 59 bodova, 12 manje uz utakmicu više od vodećeg Manchester Uniteda.