NOVI PORAZ LAKERSA / New York razbio Jamesa i ekipu

Ovo je bila prva utakmica za Knickse na domaćem terenu od prvog kruga doigravanja na kraju prošle sezone kojeg su igrali baš protiv Heata.

3.11.2012.
10:41
AP Images

Carmelo Anthony je sinoć u prvom sportskom događaju u New Yorku otkako ga je poharala super oluja Sandy predvodio svoje NY Knickse do pobjede od 104-84 nad aktualnim NBA prvacima Miami Heatom sa 30 pogodaka i 10 skokova. Uz Anthonyja, raspoložen je bio i Steve Novak sa 17 pogodaka. Kod Miamija LeBron James je "ubacio" 23 koša, a Dwayne Wade 15.

"Uvijek želite odigrati dobru utakmicu, bez obzira na uvjete", izjavio je Knicksov Raymond, koji je zabio 14 koševa uz devet asistencija. "Ali uvijek je dobar osjećaj pobijediti aktualne prvake".

New York je iskoristio seriju od 10-0 kod rezultata 7-6, a onda kasnije u prvoj četvrtini zabio 11 koševa u nizu i pretvorio prednost od 19-12 u još veću od 30-12. Knicksi su vodili 33-17 nakon prve četvrtine u kojoj su imali šut 60 posto iz igre.

Miami je smanjio vodstvo na 11 razlike (55-44) na poluvremenu, ali je New York opet proigrao u trećoj četvrtini povećavši vodstvo na 23 koša.

New York je bio dobar u tricama 19 od 36.

"Igrali su s puno energije, igrali su s publikom iza sebe, s puno emocija", kazao ej nakon utakmica Dwayne Wade.

"Odigrali su jako dobru utakmicu, utakmicu kakvu očekujete od njih da odigraju. Nama je žao samo što mi nismo odigrali malo bolje", dodao je.

A Los Angeles Clippersi su sinoć povećali tugu svojih gradskih rivala Lakersa pobijedivši ih 105-95.

Unatoč pojačanjima poput Dwighta Howarda i Stevea Nasha, Lakersi su izgubili osam utakmica u predsezoni i novu sezonu NBA su počeli s tri uzastopna poraza što im je najgori početak sezone od 1978./79.

Clippersi su vodili pet koševa nakon prvog poluvremena, a onda su se odvojili od Lakersa u trećoj četvrtini.

Jamal Crawford je predvodio Clipperse sa 21 pogotkom, a slijedili su ga Chris Paul (18), Blake Griffin (15), Caron Butler (14) i Eric Bledsoe (10).

Kod Lakersa, 14 puta izabran u All Star momčad Kobe Bryant je na sebe preuzeo teret rezultata zabivši 40 koševa,a li to nije bilo dosta.

Jedina momčad koja se oporavila od lošeg početka i tri poraza na početku sezone a onda osvojila NBA naslov bili su Chicago Bullsi u sezoni 1990./91. s Michaelom Jordanom na čelu.