NEVIĐENA DOMINACIJA MESSIJA I BARCELONE: / Objavljen čudesan podatak koji ostavlja bez daha

U posljednjoj utakmici grupne faze Lige prvaka Barcelona je pobijedila Borussiju Mönchengladbach 4-0 uz tri gola Arde Turana (50, 54, 67).

7.12.2016.
8:55

Među strijelce se upisao i Lionel Messi (16) koji je stigao do svog desetog gola u LP ove sezone, a još mu je jedan nedostajao kako bi izjednačio rekord Cristiana Ronalda postavljenog prošle sezone kada je u grupnoj fazi dao 11 pogodaka.

MESSI IPAK NIJE SRUŠIO RONALDA: /

Lewandowski golčinom uništio Atletico, Vidin Dinamo utrpao šest komada Bešiktašu

Barcelona je odigrala još jednu fantastičnu utakmicu u kojoj im je uspjelo stići do 993 pokušaja dodavanja, od kojih je 892 bilo precizno.

Od sezone 2003.-04. kada su se počeli prikupljati podaci nitko nije odigrao više dodavanja u prvom poluvremenu Lige prvaka (583).

Za ilustraciju, Bayern je utorak navečer dominirao protiv Atletica. Španjolci i po dvije minute nisu mogli doći do lopte. Međutim, momčad Carla Ancelottija upisala je 732 precizna dodavanja, znatno manje od Barcelone. Arsenalovi igrači izmijenili su pak 605 dodavanja protiv Basela.

Nevjerojatni Messi

Brojke Argentinca Lionela Messija u pet ovogodišnjih utakmica Lige prvaka, inače, zaista su impresionirajuće. Dovršio je 248 dodavanja, imao je 19 uspješnih driblinga, stvorio je 11 prilika suigračima, dao je već spomenutih deset pogodaka, a upisao je i dvije asistencije.

U kalendarskoj 2016. godini zabio je 13 golova Ligi prvaka, a isto toliko da ih je u 2012.

Nadalje, Messi je dao 51 gol u 51 domaćoj utakmici najprestižnijeg klupskog natjecanja.