osijek na začelju ljestvice / Nedjeljni poraz presudio: Rukavina dobio otkaz, Šušak stiže po treći puta?

Tomislavu Rukavini presudio je nedjeljni poraz, a to mu je bio prvi samostalni trenerski posao nakon što je u Dinamu bio pomoćnik Krune Jurčića.

10.2.2015.
11:48
Marko Mrkonjic/PIXSELL

Zadar na stadionu Stanovi pobijedio Osijek 3-1 i prepustio Osječanima začelje ljestvice. Osijek je poveo već u trećoj minuti golom Nevena Laštra, no Zadar je šest minuta kasnije izjednačio, a strijelac je bio Ivan Pešić. Domaćin je do konca prvog poluvremena okrenuo rezultat golom Frane Čirjaka (23-11m), a potom u nastavku potvrdio pobjedu golom Igora Banović u 66. minuti.

Ovo je šesta trenerska promjena u HNL ove sezone - Zadar je trenera mijenjao dvaput, Hajduk, Split i Slaven Belupo jedanput.

Ivo Šušak naslijedit će Rukavinu, a s njim je već obavljen prvi razgovor. Šušak je na klupi bio od 1993. do 1995., a potom i 2006. godine.