OVAKO IH JE RAZBIJAO SAMO JORDAN / Nakon 11 pobjeda Spursi doživjeli debakl

San Antonio Spursi, bez Tonyja Parkera i Tima Duncana,teško su stradali na gostovanju kod Portland Trail Blazersa rezultatom 137:97, čime je okončana serija Spursa od 11 pobjeda zaredom.

22.2.2012.
10:42
AP

NEWYORK - U osmoj utakmici, od devet koje igraju u gostima, trener Spursa GreggPopovich odlučio je odmoriti svoje zvijezde Parkera i Duncana, dok se ManuGinobli oporavljao od ozljede.

Bez svoja tri najbolja igrača Spursi su bili jako oslabljeni i Portland je to počeo koristiti od početka utakmice tako da je na kraju prve četvrtine rezultat bio 41-20, zahvaljujući seriji domaćina od 22-0.

Kod Portlanda LaMarcusAldridge je bio najučinkovitiji sa 21 pogotkom, a slijedili su ga JamalCrawford sa 20 te NicolasBatum i GeraldWallace sa po 19 pogodaka svaki. Spurse je predvodio rookie KawhiLeonard sa 24 koša, 10 skokova i pet ukradenih lopti.

Portland je imao dobar šut iz igre 59,3 posto te s linije trice 53,6 posto otkuda su realizirali čak 15 pogodaka.

Ovo je najteži poraz nanesen Spursima od ožujka 1997, a druga pobjeda u 11 utakmica Blazersa nad San Antoniom u četiri zadnje sezone.

Trenutačno vodeća momčad NBA-a, Miami Heat sinioć je ubilježio sedmu pobjedu zaredom i to nad Sacramentom (120-108), zahvaljujući raspoloženom DwayneuWadeu koji je postigao 30 pogodaka uz 10 asistencija.

MarioChalmers i Chris Bosh su dodali po 20 koševa, dok je LeBronJames bio malo suzdržan sa 18 koševa i 8 asistencija.

Nakon tri izjednačene četvrtine Miami je ušao u seriju od 13-2 na početku zadnje te tako došao do prednosti od 106-92.

Kingsi (10-22), koji su igrali bez ozlijeđenog JohnaSalmonsa, doživjeli su sinoć šesti uzastopni poraz.

IsaiahThomas je bio najučinkovitiji u redovima Kingsa sa 24 pogotka, dok je MarcusThornton utakmicu završio sa 23.