ODVRATNO / Legendarni nogometaš se ispovraćao usred velikog derbija: Sve izašlo iz njega pred čitavom nacijom

Jan Vertonghen ispovraćao se s kapetanskom trakom Benfice za vrijeme derbija protiv Porta

31.12.2021.
8:41

Nogometaši Porta i Benfice odigrali su sinoć, u najvećem portugalskom derbiju u 16. kolu tamošnjeg prvenstva 3:1. Golove za pobjedu Porta na svom terenu u Portu zabili su Vieira, Pepe i Taremi, dok je poraz ublažio Jaremčuk.

ŠOKANTNO /

Poznati nogometaš napadnut i opljačkan kad su mu supruga i kći bile u kući; 'Napale su me kukavice'

ŠOKANTNO /

Kruži video po društvenim mrežama

Društvenim mrežama kruži video Jana Vertonghena, legendarnog 34-godišnjeg belgijskog braniča koji je sinoć nakon isključenja Andrea Almeide u 48. minuti preuzeo kapetansku traku Benfice. Vertonghen se samo tri minute nakon toga usred utakmice ispovraćao po terenu i zatim najnormalnije nastavio igrati. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

Strani mediji javljaju kako je u 26. minuti Vertonghen dobio žuti karton zbog udarca u lice Joaa Maria, koji je nedugo zatim zamijenjen. Nakon toga, došlo je do prizora koji je odjeknuo. Iz Belgijca je baš "izašlo".

Almeida morao iz igre zbog dva žuta

Inače, Fabio Vieira (34.) doveo je Porto u vodstvo u 34. minuti, a tri minute kasnije Pepê je na poluvremenu povisio 2-0. Roman Yaremchuk je ponovno unio napetost u igru početkom drugog poluvremena (46.) svojim golom, no dvije minute kasnije Benfica je morala nastaviti s desetoricom, nakon što je spomenuti Andre Almeida dobio drugi žuti karton. U 69. minuti Mehdi Taremi upisao je konačan rezultat.

Zahvaljujući pobjedi, Porto je preuzeo vodstvo na ljestvici. Momčad Sergia Conceicaa ima bodova (44) koliko i Sporting iz Lisabona i ima bolju gol-razliku. Benfica je treća sa sedam bodova.