SKANDAL U SRBIJI / Grobari skandirali Ratku Mladiću kao i ostale gadosti, sudac prekinuo utakmicu: Policija počistila tribinu i istjerala huškače sa stadiona

Skandirali Ratku Mladiću, sudac prekinuo utakmicu

9.8.2021.
7:41

Jučerašnja utakmica četvrtog kola srpskog prvenstva između Novog Pazara i Partizana u Novom Pazaru prekinuta je zbog nereda u 61. minuti pri rezultatu 3:0 za Partizan. Sveukupno, utakmica je bila prekinuta čak 38 minuta. No, što se točno događalo, zašto je sudac na kraju morao prekinuti susret i zašto je policija morala isprazniti dio stadiona, tribinu s koje se navijalo, skandiralo notornom ratnom zločincu? OVDJE možete pogledati kako je izgledao kaos.

NE PAMTIMO KADA SMO VIDJELI NEŠTO JAČE: /

Jeste li primijetili kako su Grobari 'egzorcizmom' strašili Manchester United?

Neprimjereno skandiranje

Na utakmicu u Novi Pazar, naime, stigli su podijeljeni Grobari, navijači Partizana. Grobari su odmah počeli skandirati ime Ratka Mladića. Sudac Milanović odlučio je prekinuti utakmicu zbog neprimjerenog skandiranja. Prije toga je opominjao publiku, javljaju srpski mediji. Također, nisu Grobari skandirali samo Mladiću, nego se moglo čuti i degutantno: Nož, žica, Srebrenica...

Inače, neredi su krenuli već potkraj prvog poluvremena u 38. minuti kada je došlo do kratkog prekida zbog pogrdnih povika iz svečane lože. Novi prekid uslijedio je u 42. minuti nakon što je Izraelac Bibras Natkho zabio sjajan gol, a domaći navijači upaljačima zasuli klupu gostiju.

U drugom poluvremenu Partizan je vrlo brzo stigao do nova dva gola, i to u 48. i 61. minuti, što je izazvalo potpuni kaos navijača Novog Pazara koji su još jednom predmetima zasuli klupu beogradskog sastava...

Zdjelar pokušao smiriti Grobare

Delegat utakmice također je ukazao na sporno skandiranje gostujućih navijača. Grobare je pokušao smiriti Partizanov nogometaš Zdjelar, no nije uspio. Prema klupi Partizana počeli su letjeti sitni predmeti, a počele su i rasprave između domaćih i gostujućih nogometaša. Tada je sve eskaliralo, vidjelo se kako će se utakmica teško nastaviti u ovakvim okolnostima.

Igrači Novog Pazara nisu htjeli izaći na teren dok se nije ispraznila tribina s Partizanovim navijačima. Prekid je trajao, kao što smo naveli na početku, više od pola sata, točnije 38 minuta. Nakon što je tribina ispražnjena, utakmica je nastavljena i završena. No, ružno poglavlje je ostalo.