SUBAŠIĆ U DRUŠTVU MODRIĆA, KOVAČIĆA I MANDŽE: / Francuzi uništili snove Nijemcima i izborili polufinale Lige prvaka

Nogometaši Monaca prošli su u polufinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratu u Monte Carlu pobijedili Borussiju s 3-1 i tako potvrdili svoju pobjedu iz Dortmunda od 3-2.

19.4.2017.
22:39

Strijelci su za Monaco bili Killian Mbappe (3), Radamel Falcao (17) i Valerie Germain (81), dok je strijelac za Nijemce bio Marco Reus (48). Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić je branio vrata Monaca.

ČUDO OD DJETETA: /

S golom Dortmundu poslao Messija, Ronalda i Raula u povijest

Spektakularna utakmica

Francuzi su zasluženo prošli u polufinale nadigravši Borussiju i u uzvratu. Bila je to spektakularna utakmica u kojoj se igrao otvoren nogomet, s ukupno 15 udaraca u okvir vrata. Odlučio je početak utakmice u kojem je Monaco iskoristio sve pogreške obrane momčadi iz Dortmunda, a Borussia svoje prilike nije. Monaco će igrati svoje drugo polufinale Lige prvaka u povijesti nakon što je 2004. godine s Dadom Pršom izgubio finale s Portom, a Borussia je zadržala tradiciju da nikad nije prošla u sljedeću fazu nakon što je izgubila prvu utakmicu kod kuće.

Nakon što je prva utakmica odigrana dan kasnije od predviđenoga jer je u Dortmundu eksplodirala bomba u trenutku kada je prolazio autobus s igračima Borussije, i ova utakmica je kasnila više od pet minuta. Razlog je bila akcija francuske policije koja je zaustavila autobus s njemačkim igračima i pustila ga tek nakon 20 minuta, bez ikakvog objašnjenja.

Već u trećoj minuti Monaco je poveo nakon velike pogreške vratara Borussije Buerkia koji udarac Mendya nespretno odbio na nogu Mpappea, koji iz blizine ne griješi. Borussia je mogla izjednačiti već u 9. minuti, ali je Subašić obranio šut Reusa iz blizine, te se iskupio za situaciju iz 6. minute kada je pokušao driblati Aubameyanga što je skoro završilo golom.

U 14. minuti je Sahin iz slobodnog udarca pogodio desnu vratnicu, a na drugoj strani Monaco je iskoristio i drugu svoju priliku. Ubačaj Lemara s lijeve strane glavom je dočekao majstor Falcao i pogodio za 2-0.

Najbrži gol zamjene ove sezone

Trener Borussie Tuchel već je u 26. minuti izvukao iz igre braniča Durma, a ubacio napadača Dembelea, njemački sastav je krenuo u potpunu ofenzivu,ali u prvom dijelu nije bilo šansi.

U 48. minuti Nijemci su ipak došli do gola nakon odlične solo-akcije Dembelea i povratne lopte koju je Reus zakucao u mrežu pored nepomičnog Subašića. Falcao je u 67. minuti pokušao lobati istrčalog vratara, ali je lopta otišla malo iznad grede, a u 69. minuti Mbappe je sam ispred Buerkia, a lopta odlazi pokraj vratnice.

U 74. minuti je Reus lošim udarcem upropastio novu šansu, a u 81. minuti je Monaco potvrdio prolaz trećim golom. Lemar je oduzeo loptu i uposlio Germaina, koji postiže gol nakon što je u igri proveo samo nekoliko sekundi, zamijenivši odličnog Mbappea.

MONACO - BORUSSIA DORTMUND 3-1

Pred 16.000 gledatelja na stadionu Louis II sudio je Damir Skomina iz Slovenije.

Strijelci: 1-0 Mbappe (3), 2-0 Falcao (17), 2-1 Reus (48), 3-1 Germain (81)

MONACO: ŠUBAŠIĆ - A. Touré, Glik, Jemerson, B. Mendy - Silva (Raggi, 87), Moutinho, Bakayoko, Lemar - Mbappé (Germain, 81), Falcao (Dirar, 67)

BORUSSIA: Bürki - Piszczek, Sokratis, Ginter, Durm (Dembele, 26)- Weigl - Reus, Sahin (Schmelzer, 46), Kagawa, Guerreiro (Pulišić, 72)- Aubameyang

UŽIVO:

Monaco - Borussia Dortmund 3:1

Monaco: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé

Borussia D. : Bürki, Sahin, Reus, Guerreiro, Aubameyang, Kagawa, Sokratis, Piszczek, Ginter, Weigl, Durm

Kraj

81' GOOL Tek što je ušao umjesto Mbappea, Valere Germain upisao se u strijelce.

72' Tuchel sve snage gura prema naprijed. Raphael Guerreiro je izašao, a ušao je Christian Pulisic.

65' Falcao je opet bio u prilici, ali je pucao iznad gola.

64' Kylian Mbappe sada je zaprijetio glavom, ali njegov pokušaj zaustavio je Roman Burki.

51' Falcao je snažno pucao glavom s oko 11 metara, ali je lopta otišla pored gola.

48' GOOL Reus je smanjio prednost Monaca. Ousmane Dembele lijepo je prošao desnom stranom i odigrao za Reusa, a on je pospremio loptu u desne rašlje.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Gosti su imali 62 posto vremena loptu u svom posjedu, ali su uputili samo dva šuta prema golu za razliku od Monaca - 4.

27' Thomas Tuchel je odlučio mijenjati. Erik Durm je napustio travnjak, a ušao je Ousmane Dembele.

17' GOOL Lemar je odlično ubacio u 16-erac, Falcao je ispratio loptu i glavom je zakucao u mrežu.

14' Sahin je zatresao vratnicu iz slobodnjaka.

13' Bernardo Silva je tukao glavom po sredini gola, ali je vratar dobro reagirao.

3' GOOL Mbappeje poslao odbijanac u gol uz lijevu stativu.

1' Počela je utakmica.

20.35 Utakmica će kasniti jer je policija preventivno 20 minuta pregledavala autobus Borussije Dortmund, što je duže od predviđenog.

20.33 - Marc Bartra, koji je stradao u napadu na autobus prošlog tjedna nalazi se na stadionu.

19:36 - Poražavajući podatak za Nijemce: