MOGU I BEZ MANDŽUKIĆA: / Juventus stigao do rekorda

Nogometaši Napolija i Juventusa upisali su pobjede protiv Carpija (1-0) i Frosinonena (2-0) u susretima 24.

7.2.2016.
17:26

Napoli će dočekati gostovanje u Torinu sa osam uzastopnih pobjeda, dok je Juve nanizao 14 uzastopnih ligaških pobjeda.

Napoli je teškom mukom slomio Carpi i to golom GonzalaHiguaina iz jedanaesterca u 69. minuti.

Bio je to već 24. pogodak argentinskog napadača ove sezone i uvjerljivo je vodeći strijelac Serie A. IvanStrinić nije natupio u pobjedničkim redovima.

Domaćinu je put do pobjede otvorio sudac Daniele Doveri koji je u 56. minuti isključio Raffaelea Bianca premda je prekršaj načinio njegov suigrač Cristian Zaccardo.

Rekordi Juventusa i Napolija

Igrači Carpija su prosvjedovali kod suca, no Doveri nije promijenio odluku. Napoli je igrača više iskoristio 13 minuta kasnije kada je Higuain realizirao kazneni udarac. Bila je to rekordna klupska osma uzastopna pobjeda Napolija koji je dosadašnji rekord od sedam pobjeda ostvario u sezoni 1987/88.

Teškom mukom pobjedu je ostvario i Juventus koji je na gostovanju kod Frosinonea slavio 2-0.

Juve je oba gola zabio u posljednjih 15 minuta susreta, a strijelci su bili Cuadrado (75) i Paulo Dybala (90+1). Mario Mandžukić je propustio susret zbog ozljede.

Milan je nakon dvije uzastopne pobjede remizirao na San Siru odigravši 1-1 protiv Udinesea. Gosti su poveli u 17. minuti golom PablaArmera, a izjednačio je M'BayeNiang u 48. minuti. Novi član Udinesea AndrijaBalić je utakmicu pratio s klupe, baš kao i StipePerica.

Na ljestvici vodi Napoli sa 56 bodova, Juventus je drugi sa 54 boda, dok je treća Fiorentina sa 46 bodova. Slijede Inter (45), Roma (41) i Milan (40). Na začelju je Verona sa 15 bodova.

REZULTATI:

Milan - Udinese 1-1 (Niang 48 / Armero 17) Frosinone - Juventus 0-2 (Cuardado 75, Dybala 90+1) Napoli - Carpi 1-0 (Higuain 69-11m) Sassuolo - Palermo 2-2 (Defrel 45, Missiroli 50 / Vazquez 30, Đurđević 53) Torino - Chievo 1-2 (Benassi 19 / Peres 34-ag, Valter Birsa 72-11m) Verona - Inter 3-3 (Helander 13, Pisano 16, Ionita 57 / Murillo 8, Icardi 61, OERIŠIĆ 78)