Miroljubiva uvertira za finale na Vembliju (VIDEO)

U derbiju Bundeslige fudbaleri Borusije i Bajerna su remizirali 1:1

4.5.2013.
22:38

Fudbaleri Borusije i Bajerna odigrali su u Dortmundu nerešeno 1:1 u derbiju 32. kola Bundeslige, koji je bio i uvertira za duel dva tima u finalu Lige šampiona 25. maja u Londonu.

Treneri dva tima Jirgen Klop i Jup Hajnkes odlučili su da na teren pošalju kombinovane sastave, kako bi odmorili neke igrače, pošto je pitanje šampiona Nemačke odavno rešeno, pošto je Bajern prekinuo dvogodišnju dominaciju "milionera".

http://videa.hu/player?v=CT2NZIOIi1aM9btc Borusija je povela u 11. minutu preko Kevina Groskrojca, a izjednačio je Mario Gomez u 23. minutu.

Domaćin je u 58. minutu imao odličnu priliku da dođe do nove prednosti, ali je Manuel Nojer odbranio penal Robertu Levandovskom. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Džerom Boateng.

Gosti iz Minhena utakmicu su završili sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Rafinja koji je u 64. minutu laktom u glavu udario Jakuba Blaščikovskog.