SLAVLJE NAKON PRODUŽETAKA / Miami pobjeđuje i bez zvijezda

Košarkaši Miami Heata uspjeli su pobijediti Atlanta Hawkse 116-109 bez pomoći svoje dvije zvijezde: LeBrona Jamesa i Dwyanea Wadea.

6.1.2012.
13:53
Youtube

Miami Heat je u četvrtak navečer uspio prevladati odsutnost Dwyanea Wadea i LeBrona Jamesa na terenu i pobijediti Atlanta Hawkse 116-109 nakon tri produžetka, osvetivši im se tako za jedini poraz ove sezone.

Wade je propustio drugu utakmicu zaredom zbog ozljede stopala, a pridružio mu se i James koji je ozlijedio gležanj. Hawksi su pobijedili Heat u ponedjeljak 100-92.

Heat je vodio 54-49 u poluvremenu i u trećoj je četvrtini počeo brzo graditi prednost od čak 13 koševa, ali su ih Hawksi stigli i prestigli zahvaljujući seriji od 16-1 za prednost od 70-68.

Chris Bosh je bio glavni u napadu Heata u odsustvu Wadea i Jamesa sa 33 koševa i s tricom manje od sekunde prije kraja za izjednačenje na 93-93 i za prvi produžetak. Ubilježio je i 14 skokova.

Mario Chalmers je zabio 13 od svojih 29 koševa u produžetku, uključujući pet u trećem i zadnjem produžetku kada je Heat nadigrao Atlantu 7-0. Upisao si je i sedam skokova te osam asistencija.

Joe Johnson je predvodio Hawkse sa 20 koševa, a rookie Ivan Johnson, koji je ušao s klupe, zabio je 13 koševa, sve u drugom poluvremenu. Josh Smith je dodao 17 koševa i 13 skokova.

Atlanta je promašila sedam pokušaja šuta u zadnjem produžetku dok je Chalmers zabio pet od sedam koševa za Miami. Hawksi su u drugom poluvremenu bili dosta loši s linije slobodnih bacanja, realiziravši samo 15 od 27 bacanja.

U drugoj utakmici sinoć, Gerald Wallace i LaMarcus Aldridge su zajedno kombinirali 59 koševa za pobjedu Trail Blazersa (5-1) nad L.A Lakersima od 107-96. To im je 11. pobjeda u zadnjih 13 utakmica igranih u Rose Gardenu. Portland je nadigrao L.A. 32-18 u trećoj četvrtini. Kobe Bryant je predvodio Lakerse (4-4) sa 30 koševa i osam skokova, dok je Andrew Bynum zabio 21 koš, 12 skokova i tri bloka.

Kod Portlanda, Wallace je zabio 31 koš uz pet skokova, dok je Aldridge imao 28 koševa i deset skokova. Raymond Felton je imao deset asistencija.