slavlje u areni / Medvjedi svladali izravnog konkurenta za doigravanje

Zagrepčani su sjajnom izvedbom pobijedili devetoplasirani Atlant, a pobjeda je, po prikazanoj igri, mogla biti izražena i većom razlikom u korist Medveščaka.

23.1.2014.
20:24
Igor Kralj/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u KHL utakmici u zagrebačkoj Areni izravnog suparnika za doigravanje Atlant iz Moskovske oblasti s 4-2 (1-0, 2-1, 1-1).

Medveščak je poveo zgoditkom Mikea Glumca nakon samo dvije minute igre, Atlant izjednačava preko Sergeja Šmeljova (22:20), da bi u drugoj trećini Matt Ellison s dva zgoditka (24:27, 27:18) doveo domaćine u vodstvo od 3-1. U trećoj četvrtini na 3-2 smanjuje Jevgenij Artjuhin (43:03), a Bill Thomas (45:51) postavlja konačnih 4-2 za slavlje "medvjeda" koji su ovom pobjedom praktički u doigravanju. Medveščak je pobjedom skočio na šesto mjesto Zapadne konferencije s 81 bodom, 18 više od devetoplasiranog Atlanta, dok im četvrtoplasirani Donbass bježi samo četiri boda, a Lev na trećoj poziciji pet.

Do kraja regularne sezone Medveščak će odigrati još sedam utakmica, a sljedeća je u subotu kada dočekuju Lokomotiv iz Jaroslavlja.