EBEL LIGA / Medvjedi prijeti metla

U trećem susretu četvrtfinala doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Klagenfurtu izgubio 5:7 (1:2, 0:2, 4:3) i u seriji na četiri pobjede gubi 0:3. KAC-u za ulazak u polufinale treba još jedna pobjeda, a prvu priliku će imati već u nedjelju kada je u Domu sportova na rasporedu četvrti ogled.

3.3.2011.
20:51

U susretu velikih obrata presudio je već broj pogrešaka hrvatskog sastava. Medveščak je kao i u prve dvije utakmice loše ušao u susret i domaćin je vrlo lako stigao do dva gola viška. U završnici prve trećine 'medvjedi' su smanjili, no KAC je u drugoj dionici s još dva gola stigao do uvjerljive prednosti 4:1. U tim trenucima činilo se kako je utakmica odlučena. No, Medveščak je furioznim otvaranje posljednje trećine uspio izjednačiti na 4:4 šokiravši Austrijance. Ipak, pet minuta prije kraja utakmice igrači Medveščaka su nanizali dva isključenja. Prvo je isključen Kinasewich, a potom Guidarelli. U igri 5-3, s tim da je Prpicu ispala palica, domaćin je vrlo postigao gol za 5:4, a zatim i za 6:4. Minutu prije kraja Sandrock je vratio nadu smanjivši ponovo na gol zaostatka. Medveščak je potom povukao s gola Kristana i napao sa šest igrača, a KAC je ukrao pločicu i pogodio na prazan gol za konačnih 7:5.

Golove za domaćine zabili su Dieter Kalt (14:49), Tyler Scofield (17:34, 55:46, 59:50), Christoph Brandner (23:33) i David Schuller (32:15) i Gregor Hager (56:36), dok su strijelci za Medveščak bili Borna Rendulić (18:30), Andy Sertich (40:32) i John Hecimovic (44:45, 52:30) i Robby Sandrock (59:05).

Bio je to deveti ogled 'medvjeda' i KAC-a ove sezone i čak sedma pobjeda momčadi iz Klagenfurta.