IPAK BEZ SENZACIJE / Medvjedi preslabi za vrh

U susretu dvije najbolje momčadi EBEL lige Linz je u svojoj dvorani slavio protiv Medveščaka s 5:2 te tako zadržao prvo mjesto uoči doigravanja.

10.2.2012.
21:45
PIXSELL

U sudaru dviju vodećih momčadi EBEL lige Black Wings Linz je u Keine Sorgen dvorani pred 3.800 gledatelja pobijedio Medveščak 5:2 (0:0, 4:2, 1:0) i potvrdio prvu poziciju uoči početka doigravanja. "Medvjedi" su usprkos porazu ostali drugi.

Nakon prve trećine bez golova, Linz je u prvih sedam minuta druge dionice zabio čak četiri gola, a strijelci su bili Martin Grabher (23:01), Curtis Murphy (24:47, 27:21), te Ralph-Maria Nachbaur (26:17). Do konca trećine hrvatski sastav je smanjio rezultat golovima Vjačeslava Truhna (33:12) i Andyja Serticha (33:50), no pobjedu domaćina potvrdio je Justin Keller golom minutu i pol prije kraja susreta.

Medveščak je imao priliku pobjedom skinuti Black Wingse s vrha ljestvice i po prvi put od svog priključenja Austrijskoj ligi preuzeti kormilo. No, nije uspio. Linz je tako produžio svoj niz na prvom mjestu ljestvice na 117 dana.

Prije početka doigravanja Medveščaku predstoje još dvije domaće utakmice - 12. veljače protiv Red Bull Salzburga, a dva dana kasnije protiv Albe Volan.