KONAČNO SRUŠILI AUSTRIJANCE / Medveščak srušio Red Bull u Ledenoj

Do treće pobjede u nizu Zagrepčani su došli pogotkom Prpicha u dodanom vremenu. Ovo je prva pobjeda "Medvjeda" u petom srazu sa Salzburgom.

29.12.2009.
21:37

Nakon četiri uzastopna poraza od Red Bulla, hokejaši Medveščaka svladali su u 37. kolu EBEL lige momčad iz Salzburga 3:2. Do treće pobjede u
nizu Zagrepčani su došli pogotkom Prpicha u dodanom vremenu i to s igračem manje jer je na isteku regularnog dijela Conrad Martin dobio pet minuta kazne.

U uzbudljivom susretu Medveščak je poveo zgoditkom Martina u 6. minuti, a izjednačio je Schieschl u 23. minuti. Zagrepčani opet vode pogotkom Jefreya Heereme u 46. minuti, a utakmicu je u produžetak odveo Douglas Lynch sedam minuta prije kraja.

Medveščak je pobjedom ostao na osmoj poziciji koja vodi u doigravanje, a u njihovu korist je išao i poraz Olimpije u produžetku kod Villacha (3:2). Sedmi Klagenfurt ima dva boda više od Medveščaka koji na Novu godinu gostuje u Beču kod Vienna Capitalsa.