ZABIO I MAINZU / Mandžo nastavlja s ubojitom formom za Bayern

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je strijelac za vodstvo domaćina 3-1. To mu je bio peti prvenstveni gol.

19.10.2013.
18:11
AP Images

U 9. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Bayern je na domaćem terenu pobijedio Mainz sa 4-1, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je strijelac za vodstvo domaćina 3-1. To mu je bio peti prvenstveni gol.

Mainz je poveo golom Shawna Parkera u 44. minuti, ali je vrlo brzo uslijedio preokret. U 50. minuti Arjen Robben je poravnao, a dvije minute kasnije Thomas Mueller zabija za vodstvo Bayerna 2-1.

U 54. Mandžukić je mogao povećati vodstvo europskih prvaka, ali vratar Wetklo uspijeva spasiti mrežu. No, u 69. minuti Mandžukić na asistenciju Goetzea ipak zabija za vodstvo 3-1. Za konačnih 4-1 strijelac je bio Thomas Mueller u 82. minuti iz penala.

Pobjedu je upisala i Borussia Dortmund, koja u stopu prati Bayern. Borussia je pred svojim navijačima svladala Hanover 1-0, a strijelac je bio Marco Reus u 4. minuti iz 11-erca.